Wakacje już trwają, a w tym czasie wiele osób wybiera się na urlop. Niektórzy wyjazd mają już dawno zaplanowany, a inni dalej szukają odpowiedniego miejsca. Najlepsze było by takie, w którym jest morze, plaża, słoneczna pogoda i ciekawe zabytki. Jednak obawiamy się, że takie rejony to nieprawda. Mam dla Was listę 7 tanich europejskich miast, które idealnie spełniają te warunki.

Ateny, Grecja

Ateny - 7 tanich europejskich miast

Grecja staje się coraz atrakcyjniejsza dla turystów, którym zależy na tanim wyjeździe. Państwo nadal tkwi w kryzysie, więc stara się przyciągnąć jeszcze bardziej turystów, a najlepszą metodą jest obniżenie cen. Dlatego teraz jest doskonała okazja, aby odwiedzić Ateny, a do wizyty w tym mieście raczej nikogo nie trzeba namawiać. W końcu to jedno z najważniejszych miast europejskich i kolebka cywilizacji, w którym znajduje się wiele ciekawych zabytków

Kotor, Czarnogóra

Kotor - 7 tanich europejskich miast

Czarnogóra to niewielkie, słoneczne państwo, które kusi turystów wieloma urokliwymi miejscowościami. Jedną z nich jest Kotor znajdujący się na końcu Zalewu Kotorskiego. Turystów z pewnością zachwyci stare miasto, które składa się z labiryntu wąskich uliczek z interesującymi kawiarenkami. Warto też wybrać się na wzgórze Św. Iwana, skąd można podziwiać niesamowite widoki na miasto oraz zatokę.

Neapol, Włochy

Neapol - 7 tanich europejskich miast

Tanie wakacje we Włoszech? To możliwe, wystarczy wybrać odpowiednie miejsce. Neapol jest jednym jednym z najtańszych miast we Włoszech, ale nie znaczy to, że rozczaruje turystów. Podobnie jak w innych włoskich miastach, znajdziemy tam mnóstwo zabytkowych kościołów. Warto też pamiętać, że część historyczna Neapolu jest największą tego typu przestrzenią w Europie, którą umieszczono na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie zapominajmy też o wspaniałych okolicach, czyli Pompejach, Capri, czy niezwykle uroczym Sorrento.

Saranda, Albania

Saranda - 7 tanich europejskich miast

Saranda położona na Riwierze Albańskiej przyciąga coraz więcej turystów. Wszystko dlatego, że ceny są niskie, a w dodatku miejsce ma wiele innych atutów. Bliskość morza, romantyczne kawiarenki i ciekawe zabytki bez wątpienia zachwycą turystów. Jednak to nie wszystko! Saranda znajduje się blisko Korfu, więc stanowi doskonały punkt wypadowy do zwiedzania greckich wysepek.

Split, Chorwacja

Split - 7 tanich europejskich miast

Split częściej stanowi postój w czasie wyprawy na chorwackie wyspy lub przystanek na trasie po wybrzeżu tego państwa. Jednak warto się tam zatrzymać na dłużej. Miasto jest niedoceniane przez turystów, więc nie spotkamy tam aż takiego tłumu turystów jak w innych chorwackich nadmorskich miejscowościach. W dodatku Split jest o wiele tańszy niż niezwykle oblegany Dubrownik, a może się poszczycić równie wspaniałymi miejscami do zwiedzenia.

Stambuł, Turcja

Stambuł - 7 tanich europejskich miast

Stambuł, miasto położone nad Morzem Marmara, to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Turcji. Znajduje się tam mnóstwo ciekawych zabytków, m.in. rynków i meczetów. To właśnie tam znajduje się jedna z najpiękniejszych budowli na świecie, w której mieszają się tradycje chrześcijańskie i muzułmańskie, czyli Hagia Sophia. Niestety turystów przez pewien czas odstraszały coraz wyższe ceny. Jednak obecnie w Turcji trwa kryzys, a liczba osób decydujących się odwiedzić ten kraj spada. To sprawiło, że teraz ceny w tym kraju są niższe niż w Polsce.

Valletta, Malta

Valletta - 7 tanich europejskich miast

Malta często jest uznawana za najlepszą europejską wyspę. W malowniczej stolicy, znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zobaczymy wiele ciekawych budynków oraz doskonałe restauracje. Niektórym może się wydawać, że wakacje na Malcie są bardzo drogie, ale to nieprawda. Niektóre z maltańskich kurortów mogą być drogie, ale Valletta idealnie nadaje się na wakacje niskobudżetowe. Warto też pamiętać, że Valletta to najcieplejsza stolica w całej Europie.

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

  1. Lista miast bardzo aktualna! To absolutne perełki na mapie Europy. Dobrze, że już za niedługo podróżowanie będzie znów możliwe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *