Do stworzenia tej galerii zainspirowała mnie koleżanka, która po pożarze w Katedrze Notre Dame stwierdziła, że w Polsce nie ma takich ładnych świątyń. Ja oczywiście uznałam, że są tylko mniej znane albo po prostu przez Polaków niedoceniane. Wystarczyło tylko wpisać hasło najpiękniejsze świątynie w Polsce, a wyskoczyło mnóstwo pięknych świątyń. Z tylu zdjęć trudno było wybrać te najpiękniejsze, więc po prostu wybrałam te, które mi wpadły w oko. W galerii znajdują się świątynie z największych miast w Polsce, ale nie zabrakło też kilku z mniejszych miejscowości. Wiele z nich tak naprawdę po raz pierwszy zobaczyłam na oczy, więc przy okazji powstała ciekawa lista miejsc, które będę mogła odwiedzić w najbliższej przyszłości.

Włącz pokaz slajdów i dowiedz się więcej

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_slideshow” autoplay=”0″ arrows=”1″ thumbnail_link_text=”Pokaż miniatury”][ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail”]

Może Cię również zainteresować:

4 komentarze

  1. Fajnie, że masz tak inspirującą koleżankę, dzięki temu że chciałeś jej udowodnić, że Polska jesr bogata w świątynie, stworzyłas cos bardzo ciekawego i po obejrzeniu galerii bardzo spodobaly mi kościoły w Świdnicy i Licheniu, myślę że kiedyś się tam wybiore.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *