W czasie mojego ostatniego wyjazdu do Mediolanu odwiedziłam również Como. To bardzo malowanicze miasto położona nad jeziorem o tej samej nazwie. W sąsiedztwie znajduje się jeszcze kilka miejscowości, które warto odwiedzić. Jednak tym razem chciałam zwiedzać trochę spokojniej niż zwykle i zdecydowałam się na spędzenie czasu w samym Como. Tym bardziej, że po powrocie do Mediolanu chciałam jeszcze odwiedzić słynne kanały, więc nie mogłam tracić sił. 

Dojazd do Como

Do Como dojedziemy ze stacji Milano Cadorna, ale bilety możemy kupić również na Milano Centrale. Jednak musimy pamiętać, że nie obejmują one przejazdu w Milano Centrale do Milano Cadorna, a jedynie samą trasę z Mediolanu do Como. Pociągi kursują średnio co 30 minut, a za bilet zapłacimy 4.80 euro. W samym Como są 4 stacje kolejowe, ale najlepiej wysiąźć na Como Nord Lago, tuż przy samym jeziorze. Podróż z Mediolanu do Como trwa około godziny i moja podróż odbyła się bez żadnych niespodzianek. Niestety osoby nastawione na podziwianie widoków będą zawiedzione. Trasa jest dość nudna – od czasu do czasu możemy dostrzec w oddali piękne włoskie miasteczka, a malownicze pejzaże zaczynają się tuż przed Como. 

Informacje ogólne

Malownicza miejscowość Como położone jest w rejonie Lombardia blisko granicy ze Szwajcarią. Mieści się ona tuż nad jeziorem pod tą samą nazwą, które znajduje się tuż za jeziorem Garda na liście najpopularniejszych włoskich jezior. Bywają też tacy, którzy uważają, że Como jest o wiele piękniejsze i koniecznie trzeba je zobaczyć. Nic dziwnego, że w czasie spaceru spotkamy mnóstwo turystów i usłyszymy wiele języków obcych. Osobiście nie ma porównania, więc nie wypowiem się na temat tego, które jest lepsze. Jednak uważam, że Como zdecydowanie warto odwiedzić, a gdy mamy więcej czasu, to powinniśmy zobaczyć inne miejscowość położone nad tym jeziorem. Como trochę mnie zaskoczyło, ponieważ spodziewałam się typowej niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem. Tymczasem jest to dość duże miasto, które można zwiedzić w jeden dzień, ale jeśli chcemy dokładnie wszystko obejrzeć warto poświęcić na to trochę więcej czasu.

Katedra w Como

Bazylika San Fadele

Główną atrakcją tej miejscowości jest oczywiście jezioro – to wokół niego tętni życie i w jego rejonie najchętniej spacerują turyści. Znajdziemy tutaj też liczne knajpki, które będą idealnym miejscem na obiad. Niestety warto pamiętać, że ceny tam są dość wysokie, a poniżej 10 euro dostaniemy jedynie pizzę, która jest dość smaczna, ale nie ma szans z tą wytwarzaną na południu Włoch. Trasa wzdłuż jeziora to idealne miejsce na spacer w ciepły dzień, możemy też wyjechać kolejką, aby podziwiać widoki z góry, ale zdjęcia znalezione w google nie zachęciły mnie do tej podróży.

 Na niewielkim cyplu możemy też dostrzec miejscową młodzież, która rozpala ogniska. Warto też pospacerować po pobliskim parku, aby odkryć kilka ciekawostek.

Tempio Voltiano

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *