Nadal musimy pozostawać w domach, a to dobry moment na odbycie filmowej podróży. W końcu dzięki temu możemy się udać do miejsc, które często pozostają poza naszym zasięgiem. Obecnie zwykłe większość wyjazdów jest poza naszym zasięgiem, a te filmowe są całkowicie bezpieczne i w dodatku nic nie kosztują. Oto wybrane przeze mnie filmy z motywem podróży, które pozwolą nam odkryć inne miejsca. 

Indiana Jones (wszystkie części)

Któż z nas nigdy nie oglądał filmów o przygodach Indiana Jonesa? W każdej części archeolog odwiedza wiele ciekawych miejsc. Poszukiwaczy Zaginionej Arki nakręcono w Wielkiej Brytanii, Francji, Tunezji, a także na Hawajach i Kalifornii, Indianę Jonesa i Świątynię Zagłady na Sri Lance, w Chinach, w Wielkiej Brytanii, a także kilku stanach USA. Z kolei w czasie seansu Indiany Jonesa i Ostatniej Krucjaty możemy podziwiać krajobrazy Jordanii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec i ponownie USA. Natomiast zdjęcia do najnowszej części Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki powstały głównie w USA, a także nad wodospadem Iguazu na granicy Argentyny i Brazylii. To sprawia, że seans filmów o żądnym przygód archeologu sprawi, że w ciągu jednego wieczoru odwiedzimy mnóstwo interesujących miejsc. 

Dzienniki motocyklowe

Dzienniki motocyklowe to film drogi opowiadający o podróży młodego Ernesta “Che” Guevary oraz jego przyjaciela Alberta Granady. Młodzi studenci pokonują tysiące kilometrów, a w trakcie podróży przekonują się, że mieszkańców poszczególnych krajów Ameryki Południowej więcej łączy niż dzieli. To wszystko sprawia, że w trakcie oglądania filmu możemy śledzić nie tylko fascynującą historię, ale też podziwiać przepiękne widoki. Film kręcono w pięciu państwach: w Argentynie, Chile, Peru, Wenezueli oraz na Kubie, a to zapewnia widzom mnóstwo ciekawych widoków. 

Rzymskie wakacje

Ta lekka komedia z Audrey Hepburn i Gregory Peckiem idealnie sprawdzi się jako bilet do jednej z filmowych podróży. W Rzymskich wakacjach zobaczymy tylko jedno miasto, ale za to jakie. Rzym to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów europejskich miast. Dzięki tej filmowej klasyce niektórzy będą mogli poznać je lepiej, a inni przypomną sobie miejsca, które odwiedzili. Warto też wspomnieć, że jest to pierwszy amerykański film, który został w całości nakręcony we Włoszech. 

O północy w Paryżu

O północy w Paryżu pomoże nam się przenieść do kolejnego popularnego europejskiego miasta. Stolica Francji od wieków przyciąga turystów i wybitnych artystów. Niektórych z nich będziemy mogli poznać, gdy razem z głównym bohaterem, cofniemy się do dawnych czasów. Dzięki temu zobaczymy Paryż z różnych perspektyw. O północy w Paryżu zabierze nas więc nie tylko w niezwykłą filmową podróż, ale też pomoże cofnąć się w czasie. 

Morderstwo w Orient Expressie 

A może tak przenieść się do wnętrz luksusowego pociągu? Morderstwo w Orient Expresie nam to umożliwi! Bez względu na to, która wersję ekranizacji słynnej powieści Agathy Christie wybierzemy, rozrywki nam nie zabraknie. Film to nie tylko interesująca zagadka kryminalna i spacer po słynnym pociągu, ale mała dawka pięknych widoków. Wersję z 1974 roku kręcono w Stambule, na Well Endzie oraz w kilku miejscach we Francji. Natomiast zdjęcia do wersji z 2017 roku powstały w Anglii, we Włoszech oraz na Malcie. 

Pociąg do Darjeeling

Pociąg do Darjeeling zupełnie różni się od Orient Expresu. Za to w filmie możemy się wybrać w niezwykłą podróż po Indiach. To właśnie do tego państwa wyruszają trzej skruszeni bracia, aby odnaleźć siebie i odnowić zerwane więzi. Zdjęcia do filmu powstały w Dżodhurze, Udajpurze i Osianie, a także w Nowym Jorku.

Bajecznie bogaci Azjaci

A może tak wyruszyć w podróż do jednego z najbogatszych miast Azji? Dzięki Bajecznie bogatym Azjatom jest to możliwe! W filmie zobaczymy najważniejsze obiekty Singapuru, a przepych i niezwykle kolorowe kadry będą nam towarzyszyć na każdym kroku. Warto też wspomnieć, że po jego premierze liczba turystów w tym kraju znacząco wzrosła. Dlatego niektórzy po tym seansie mogą nabrać ochoty na wyjazd do Singapuru. 

Releasedate.pl to serwis idealny dla miłośników polskich seriali i nowych filmów dostępnych na Netflix. Znajdziesz tu szczegółowe informacje o premierach oraz daty wydania nowych sezonów ulubionych produkcji. Strona dostarcza kompleksowych sugestii co do polskojęzycznych treści na platformie Netflix, uwzględniając najnowsze trendy i dostępne nowości.

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *