Wiele osób z podróży przywozi różne pamiątki. Najczęściej są to pocztówki, breloczki, czy magnesy na lodówkę. Jednak są osoby, które szukają bardziej praktycznych przedmiotów, ja z kolei lubię kupować różne rzeczy do jedzenia oraz alkohol. A co warto przywieźć z Turcji?

Produkty spożywcze

Produkty spożywcze to moim zdaniem najlepsze pamiątki, jakie można przywieźć z wakacji. W końcu udany wyjazd to nie tylko odkrywanie pięknych miejsc, ale też nowych smaków. Natomiast, przywiezione z wakacji produkty spożywcze, pozwolą nam powrócić myślami do pięknych, beztroskich chwil. Jakie produkty spożywcze warto przywieźć z Turcji?

  • Przyprawy – na tureckich bazarach ilość przypraw może nas zaskoczyć. Wybór jest ogromny, a możemy je kupić pojedynczo lub kilka rodzajów zapakowanych w małe ozdobne pudełka. Często w takich zestawach znajdziemy również piękne akcesoria kuchenne.
  • Słodycze – to kolejna rzecz, którą warto przywieźć z Turcji. Na pewno dostaniemy wiele z nich do skosztowania w trakcie chodzenia po bazarze, więc to może ułatwić nam wybór. Jednak jeśli macie obawy, że nie przetrwają podróży, to warto kupić przynajmniej chałwę.
  • Herbata – Turcja stanowi jeden z największych rynków herbacianych na świecie. Dlatego warto przywieźć jedną z nich z wakacji w tym kraju. Jednak unikajmy tych sproszkowanych, ponieważ to sama chemia, więc nie wpłynie dobrze na nasz organizm.
  • Wódkę anyżową, czyli tradycyjny napój narodowy Turcji. Można ją pić na dwa sposoby: samą lub w połączeniu z wodą, a wtedy przeźroczysty płyn zmienia się mlecznobiały. Warto jednak pamiętać, że wódka anyżowa jest nie tylko smaczna, ale też bardzo mocna.

Ubrania i dodatki

  • Produkty ze skóry – tureckie produkty ze skóry słyną z dobrej jakości. W dodatku są wykonane ręcznie, więc każdy z nich będzie się wyróżniał na tle innych. Dlatego jeśli mamy zamiar kupić jakieś skórzane rzeczy, warto rozejrzeć się na tureckich bazarach, a może znajdziemy coś, co nas zachwyci.
  • Szale – tureckie szale można kupić dla siebie lub dla kogoś innego. Piękne i żywe kolory sprawią, że zawsze będą się świetnie prezentować. Warto jednak sprawdzić z czego zostały wykonane, a najlepiej wybierać te z pashminy.
  • Oko proroka – to najpopularniejsza pamiątka z Turcji, którą większą osób kojarzy właśnie z tym krajem. Motyw niebieskiego oka można znaleźć niemal wszędzie i wielu turystów przywozi ze sobą taką pamiątkę w formie breloka lub naszyjnika.
  • Podróbki – osobiście nie jestem ich fanką i uważam, że jeśli nie stać nas na oryginały to lepiej kupić rzeczy tańszych firm, które będą świetnej jakości. Jednak osoby, które decydują się na zakup podróbek, powinni to zrobić właśnie w Turcji. Na tamtejszych bazarach można znaleźć podróbki znacznie lepszej jakości niż w Polsce lub innych europejskich krajach.

Pozostałe przedmioty

  • Naczynia z ceramiki – jeśli mamy więcej miejsca w naszym bagażu, to warto kupić naczynia z ceramiki. Na lokalnych bazarach znajdziemy mnóstwo wzorów, które wyglądają przepięknie. Taka pamiątka będzie nam służyć przez wiele lat i za każdym, gdy będziemy jej używać powrócą wspomnienia z udanego wyjazdu.

 

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *