Mazury kojarzą nam się z ciszą i spokojem, więc to doskonałe miejsce na ucieczkę od tłumów i zgiełku. Woda, plaża, lasy, a do tego znacznie mniej osób niż w innych rejonach turystycznych – to najważniejsze zalety krainy jezior. W zeszłym tygodniu postanowiłam odpocząć trochę od upałów i pojechałam do Ostródy.

Kilka słów o Ostródzie

Do Ostródy można dojechać autobusem (flixbus, PKS, KEWIN oraz SuperPKS), pociągiem oraz samochodem. Ja wybrałam się pociągiem z Warszawy na jeden dzień, a w trakcie pobytu udało mi się trochę odpocząć nad jeziorem i pospacerować po mieście.

Ostróda

Ostródę doskonale kojarzą miłośnicy reggae i disco polo. To właśnie tam odbywają się 2 letnie festiwale dla fanów tych rodzajów muzyki, na które przybywają tłumy. Jednak w tym mieście świetnie poczują się nie tylko miłośnicy muzyki. Ostróda to idealne miejsce na odpoczynek od zgiełku. Najważniejszymi zaletami miasta jest oczywiście środowisko naturalne. Szczególną popularnością cieszą się oczywiście jeziora i znajdujące się nad nimi plaże. To tam można odpocząć pospacerować, a także popływać. W Ostródzie jest kilka jezior, ale przede wszystkim warto udać się nad Jezioro Drwęckie, gdzie znajdują się plaża, obiekty noclegowe, kafejki, restauracja oraz słynne molo, przy którym odbywa się wiele imprez. Pokochają je również osoby, które lubią spędzać aktywnie czas. Znajduje się tam bowiem wyciąg nart wodnych oraz wakeboardu. W dodatku możemy spacerować albo pojeździć na rowerze po jednym ze szlaków prowadzących wokół jeziora.

Ostróda - Jezioro Drwęckie

Ostróda - Jezioro Drwęckie Ostróda - Jezioro Drwęckie

Ostróda - Jezioro Drwęckie Ostróda - Jezioro Drwęckie Ostróda - Jezioro Drwęckie

Ostróda - Jezioro Drwęckie Ostróda - Jezioro Drwęckie Ostróda - Jezioro Drwęckie

Jednak przyroda to nie wszystko!

Środowisko naturalne to bez wątpienia jedna z głównych zalet Ostródy. Jednak to nie wszystkie atrakcje tego miejsca. Jeśli znudzi nam się czas spędzony nad jeziorem, warto pospacerować po mieście. Z pewnością powinniśmy się wybrać do zamku gotyckiego, który znajduje się w pobliżu Jeziora Drwęckiego. Architekturę zamku możemy podziwiać bez wchodzenia do środka – wystarczy pospacerować wokół murów i po dziedzińcu. Jednak, gdy poczujemy niedosyt, możemy obejrzeć wystawy znajdujące się wewnątrz – za wstęp zapłacimy tylko 4 zł.

Ostróda Zamek

Ostróda Zamek

Ostróda Zamek

Ostróda Zamek

Ostróda Zamek

Warto również pospacerować różnymi miejskimi uliczkami, a może się uda trafić na kilka ciekawych obiektów.

Ostróda

Ostróda

Ostróda

Ostróda

Ostróda

Może Cię również zainteresować:

5 komentarzy

  1. Ja nie widziałam że Ostróda ma jakiś zamek, zawzw mi miasto wydawało się nie ciekawe, nie warte uwagi, dzięki temu wpisowi zmieniłam zdanie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *