Jesień to szczególna pora roku. Potrafi być ponura i przygnębiająca, a spadające z drzewa liście przypominają nam o nieustannym przemijaniu. Jednak w promieniach słońca barwy jesieni prezentują się wyjątkowo pięknie i często staramy się ten widok uchwycić na fotografiach. Doceniają je również filmowcy! Oto kilka filmów z jesienią w tle:

Kłopoty z Harrym

„Kłopoty z Harrym” to zwariowana, czarna komedia wyreżyserowana przez Alfreda Hitchcocka. Piękna jesienna sceneria sprawiła, że wiele turystów przybywa do Vermont właśnie o tej porze roku. Niestety w rzeczywistości ekipa filmowa przybyła na miejsce zbyt późno, aby złapać jesień w pełni i musieli uciec do różnych sztuczek, aby utrwalić kolorowe pejzaże.

Kiedy Harry poznał Sally

„Kiedy Harry poznał Sally” to chyba jedna z najbardziej kultowych komedii romantycznych. W historii filmu zapisało się wiele scen z tej historii. Jednak nie każdy pamięta, że możemy w nim też podziwiać jesienne pejzaże. Główni bohaterowie spacerują chyba po najsłynniejszym na świecie parku (Central Park), a w tle widzimy piękne kolorowe drzewa i spadające liście.

Miłość w Nowym Jorku

„Miłość w Nowym Jorku” to kolejny film z jesienią w tle rozgrywający się w tym słynnym mieście. 50-letnie playboy nawiązuje romans z piękną 21-latką, ale ta relacja różni się od innych jego podbojów. Oryginalny tytuł filmu to „Autumn in New York”, czyli Jesień w Nowym Jorku. Nic więc dziwnego, że nie zabraknie w nim jesiennych krajobrazów i po raz kolejny możemy podziwiać spadające liście w Central Parku.

Zapach kobiety

Nieśmiały student podczas długiego weekendu podejmuje się opieki nad niewidomym, emerytowanym oficerem. W tym czasie chłopak dużo uczy się o życiu, a my po raz kolejny możemy podziwiać jesienne pejzaże w Nowym Jorku.

Daleko od nieba

Gospodyni domowa Cathy odkrywa, że jej mąż jest gejem. W tej sytuacji kobieta szuka ukojenia w ramionach czarnoskórego ogrodnika, a wszystko to z jesienią tle. Ta pora jeszcze nigdy nie prezentowała się na ekranie tak pięknie jak w tym melodramacie. W dodatku Cathy i jej koleżanki noszą ubrania w kolorach dopasowanych do jesiennych liści.

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *