Greckie wyspy to bardzo popularny kierunek wśród turystów. Wybierają go zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i fani plaż oraz morza. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Jednak greckie wyspy przyciągają nie tylko turystów. Twórcy filmowi też pokochali ten rejon i wybierają go na miejsce akcji swoich filmów. Oto kilka z nich:

„Mamma Mia”

Musical oparty na piosenkach słynnego szwedzkiego zespołu to musiał być hit! W jego filmowej wersji można było zobaczyć gwiazdorską obsadę pełną gorących nazwisk, co jeszcze bardziej przyciągnęło widzów. Sophie planuje ślub i pragnie, aby do ołtarza poprowadził ją ojciec. W pamiętniku matki znajduje jego dane i wysyła zaproszenie na ślub. Jednak jest mały problem, bo kandydatów jest aż trzech. Tak zaczyna się ten niezwykle popularny musical pełny piosenek Abby, śmiesznych scen oraz wspaniałych widoków. W końcu piękne plaże oraz błękitne morze to doskonała sceneria. Film kręcono na dwóch greckich wyspach – Skopelos, Skathios, a także w porcie Damouhari (scena, w której Donna wita koleżanki).

„Grek Zorba”

„Grek Zorba” to film, który doskonale odzwierciedla greckiego ducha. Ta filmowa historia przedstawia pasję życia, która może stać się inspiracją dla innych. Nieco sztywny Anglik przybywa na Kretę i poznaje cieszącego się każdą sekundą Greka. Dzięki temu spotkaniu zaczyna zmieniać swoje życiowe poglądy. To opowieść o radości i wolności oraz czerpaniu z życia tego, co najlepsze. Film zdobył trzy Oskary, a taniec stworzony na jego potrzeby kojarzą wszyscy.

„Opa!”

Archeolog Eric przybywa na grecką wyspę Patmos, aby kontynuować dzieło swojego ojca, czyli odnalezienie mitycznego pucharu świętego Jana Ewangelisty. Wkrótce udaje się go zlokalizować. Jednak przedmiot znajduje się pod dochodową tawerną pięknej Greczynki, która zdobyła jego serce. Akcja zdecydowanie zachęca do obejrzenia filmu, w końcu rzadko główny bohater komedii romantycznej jest archeologiem. W dodatku mamy piękne widoki wspaniałej greckiej wyspy oraz miłą dla ucha muzykę.

„Tylko dla Twoich oczu”

Na greckich wyspach wylądował nawet sam James Bond. Brytyjski agent tym razem musi odnaleźć sprzęt umożliwiający kontrolę nad atomowymi okrętami podwodnymi, a będzie to robił w niezwykle pięknej scenerii. Większość scen filmu nakręcono na Korfu, więc mamy szansę podziwiać tę grecką wyspę. Jednak James Bond przeniesie się również do kontynentalnej Grecji, a dokładnie do najbardziej znanych w tym w kraju świątyń, czyli Meteorów.

„Rozgrywka”

Greckie wyspy kojarzą nam się z beztroskimi wakacjami, ale nie zawsze tak bywa. Rozgrywka to thriller psychologiczny, w którym czeka nas emocjonująca gra pomiędzy trójką bohaterów. Małżeństwo Chestera i Colette MacFarlandów poznaje młodego przewodnika. Wkrótce dochodzi do morderstwa i cała trójka musi, a sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Zdjęcia do filmu powstały na Krecie, ale nie zabrakło też kontynentalnej części Grecji.

Pozostałe filmy kręcone na greckich wyspach:

„Pełnia sezonu” (Rodos), „Letni kochankowie” (Santorini, Mykonos, Kreta), „Kapitan Corelli” (Kefalonia), „Shirley Valentine” (Mykonos), „The Big Blue” (Alonissos), „D’Agostino” (Santorini), „Działa Navarony” (jednym z miejsc kręcenia filmu jest Rodos), „Grecki magnat” (film kręcono m.in. na Korfu i Mykonos), „Mediterraneo” (Kastellorizo), „Panny Młode” (m.in. Andros, Kreta), „Przed Północą” (m.in. Kardamyla), „Mikra Anglia” (Andros), „Chłopiec na delfinie” (m.in. Hydra), „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów” (m.in. Santorini), „The kings of Mykonos” (Mykonos),  „Fedra” (m.in. Hydra), „Tożsamość Bourne’a”(m.in. Mykonos), „Lara Croft: Kolebka życia” (mi.in. Santorini).

Może Cię również zainteresować:

4 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *