Nad polskim morzem znajdziemy wiele miejscowości, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jedną z nich jest Hel uznany za symboliczny początek Polski, chociaż przez niektórych, szczególnie osoby pochodzące z południa, może on zostać uznany za koniec naszego kraju. Jednak to bez znaczenia, bowiem Hel i tak warto odwiedzić.

Hel

Środowisko naturalne Helu

Hel może się pochwalić bardzo atrakcyjnym środowiskiem naturalnym. Jego największymi zaletami są oczywiście morze oraz plaże. Moim zdaniem plaża koło cyplu jest jedną z najpiękniejszych nad polskim morzem, a gdy pogoda dopisze można się poczuć tam jak w tropikach.

Hel

Hel

Hel

Hel

Jednak nie są to jedyne zalety Helu! Jeśli znudzi nam się plażowanie, możemy wybrać się na spacer po lesie lub odwiedzić foki w fokarium. Niestety ich karmienie zostało kiepsko przemyślane i większość osób nie wie, w którym miejscu się odbędzie. Dlatego nie wiadomo, gdzie się ustawić, aby wszystko dobrze widzieć. Mi się nie udało, bo myślałam, że karmienie będzie w całkiem innym miejscu.

Hel
Fokarium

Hel

Hel - fokariu

Hel i jego atrakcje

Na Helu zobaczymy przede wszystkim liczne zabytki militarne. Dlatego warto wybrać się na spacer po lesie w pobliżu plaży, aby zobaczyć wiele z nich. Poszukiwanie kolejnych obiektów w takim miejscu może być ciekawą przygodą.

Hel

Hel - zabytki militarne

Hel - zabytki militarne

Hel - zabytki militarne

Hel - zabytki militarneHel - zabytki militarne

Hel - zabytki militarne

Hel - zabytki militarneHel - zabytki militarne

Hel - zabytki militarne

Z lasu mamy już blisko do końca cyplu. Warto więc zobaczyć Kopiec Kaszubów oznaczający symboliczny początek Polski. Jego autorem jest architekt Bruno Wandtke, a nazwa łączy się z Gryfem Kaszubskim umieszczonym w centralnej części pomnika.

Hel - urlop nad polskim morzem
Hel – Początek Polski Kopiec Kaszubów

Kolejnym punktem wycieczki po Helu powinien być port, z którego odbywają się rejsy do Trójmiasta oraz Jastarni. Możemy się stamtąd również wybrać na rejs z przewodnikiem po Zatoce Puckiej.

Hel

 

Hel - port

W pobliżu portu znajduje się kolejna plaża oraz wspomniane wcześniej fokarium, a także deptak, po którym możemy spacerować i podziwiać różne obiekty. Warto dotrzeć do Domu Morświna – muzeum otwartego 5 września 2015 roku. Nie musimy się martwić, jeśli trafimy tam po godzinach otwarcia. Na zewnątrz też jest ciekawie.

Hel - Dom Morświna Hel - Dom Morświna

Hel - Dom Morświna

Hel

Może Cię również zainteresować:

8 komentarzy

  1. Hel w sezonie jest zadeptywany przez specyficzny rodzaj turystów. Trzeba mieć odporność, żeby wytrwać w w tym tłumie. Za to po sezonie miejsce robi się przyjazne. Nasza nadbałtycka czołówka to Łeba, Świnoujście, Krynica Morska, Hel – kolejność przypadkowa, choć chyba Łeba prowadzi.

  2. A ja ostatnio byłam na Helu piekne miasteczko oferujące wiele atrakcji nie można się stan nudzić spacerując po lesie nazbieralysmy dużo grzybów zjedliśmy pyszną rybkę

  3. Hel jest jednym z najładniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Osobiście wolę go jednak zimą, pomimo okrutnej pogody. Nie ma ludzi, a spacery w ładniejsze dni nad naszym morzem są wspaniałe. Latem na Helu ciężko jest się odnaleźć w ogromnym tłumie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *