W ostatnim poście pisałam o moim wyjeździe do Trójmiasta. W czasie tej wyprawy udało mi się odwiedzić większość plaż znajdujących się na tym obszarze. Dlatego postawiłam przygotować małe porównanie. Warto pamiętać, że są to moje subiektywne odczucia i każdy może mieć inne zdanie na ten temat, więc chętnie poczytam Wasze wypowiedzi. 

Babie Doły, Gdynia

Babie Doły zdecydowanie zostały moją ulubioną plażą w Trójmieście. Znajdują się po drugiej stronie portu i są nieco oddalone od centrum, więc nie zastaniemy tam tłumów turystów. W dodatku plaża jest otoczona lasem, a w pobliżu znajduje się deptak. W trakcie spaceru możemy też podziwiać zmieniający się krajobraz, a mi mgła dostarczyła dodatkowej niespodzianki i ukryła Torpedownię. Myślałam, że znajduje się ona nieco dalej i przeżyłam zaskoczeni, gdy okazało się, że kilka dni wcześniej byłam tuż przy niej. 

Plaża Babie Doły, Gdynia

Plaża Babie Doły, Gdynia

Plaża Babie Doły, Gdynia

Plaża Babie Doły, Gdynia

W pobliże plaży dojeżdża autobus 109, natomiast spacer na plażę z centrum Gdyni odradzam. Trasa do pokonania jest dość długa, a po drodze nie możemy zobaczyć jedynie stocznię i port, później brak ciekawych miejsc. 

This slideshow requires JavaScript.

Orłowo, Gdynia

Orłowo to według wielu turystów najlepsza plaża w Gdyni. W moim prywatnym rankingu znajduje się na drugim miejscu. Piękny widok na klif z pewnością dodaje jej uroku. W dodatku można tam znaleźć wiele ciekawych lokali, m.in. kawiarnia Domek Żeromskiego. Na plażę dojedziemy z centrum SKM w zaledwie kilkanaście minut. Świetnym pomysłem jest też spacer wzdłuż morza od Sopotu albo od Plaży Miejskiej. 

Klif Orłowski

Klif Orłowski

Plaża Orłowo, Gdynia

This slideshow requires JavaScript.

Redłowo, Gdynia

Redłowo to kolejna ciekawa gdyńska plaża. Położona jest w pobliżu plaży w Orłowie, więc za jednym zamachem można odwiedzić je obydwie. Z tej plaży możemy podziwiać klif od innej strony, a gdy znudzi nam się plażowanie, to tuż obok znajduje się las. Dlatego w czasie wypoczynku na plaży na pewno nie będziemy się nudzić. 

Plaża Redłowo, Gdynia

Plaża Redłowo, Gdynia

W pobliże plaży z centrum można dojechać liniami 105 oraz W. Świetnym pomysłem jest też spacer wzdłuż wybrzeża, np z Orłowa lub plaży miejskiej.

This slideshow requires JavaScript.

Stogi, Gdańsk

Plaża na Stogach nie jest zbyt popularna wśród turystów, gdyż leży w rzadziej odwiedzanej części miasta. Od starówki jedzie się do niej koło 20-30 minut, a to naprawdę niewiele. Jednak z niewiadomych względów jest ona bardziej popularna wśród mieszkańców. Plaża jest dość długa i szeroka, więc bez problemu można znaleźć idealne miejsce dla siebie. W dodatku mamy z niej dobry widok na stocznię, jeśli kogoś interesują takie kwestie. Największą wadą może być niewielki wybór lokalów – to sprawia, że jedzenie, chociaż smaczne, ma zawyżone ceny.

Plaża Stogi, Gdańsk

Plaża Stogi, Gdańsk

Plaża Stogi, Gdańsk

Na plażę można dojechać liniami 8 i 9 z Dworca Głównego lub Starego Miasta.

This slideshow requires JavaScript.

Plaża miejska, Gdynia

To kiedyś jedna z najczęściej odwiedzanych przez mnie plaż w Trójmieście. Zawsze cieszyła się dużą popularnością, ale nigdy nie była aż tak zatłoczona, jak ta w Sopocie. Jeśli mamy mało czasu na plażowanie w Trójmieście, to Plaża Miejska z pewnością powinna wystarczyć. Jest dość duża, a w pobliżu znajdują się największe atrakcje Gdyni. Natomiast jeśli mamy więcej czasu, to warto odwiedzić Babie Doły lub Orłowo, do którego można dotrzeć spacerkiem wzdłuż morza.

Plaża Miejska, Gdynia

Plaża Miejska, Gdynia

This slideshow requires JavaScript.

Brzeźno, Gdańsk

Brzeźno mało mi przypomina taki typowy Gdańsk. Bardziej kojarzy się z mniejszymi, nadmorskimi miejscowościami. Jednak miłośnicy plażowania z pewnością poczują się tutaj jak w domu. Na plaży nie brakuje mola, z którego możemy podziwiać morze. W pobliżu znajduje się też wiele lokali, które umożliwiają imprezowanie do białego rana. 

Plaża Brzeźno, Gdańsk

Plaża Brzeźno, Gdańsk

W pobliże plaży można dojechać tramwajem 3 bezpośrednio z Dworca Głównego.

This slideshow requires JavaScript.

Kamienny Potok, Sopot

Sopot w sezonie jest dla mnie zbyt zatłoczony i skutecznie odstrasza, więc nic dziwnego, że jego plaże znajdują się na końcu listy. Jednak plaża w Kamiennym Potoku trochę się wyróżniła na tle reszty sopockiego wybrzeża. Przede wszystkim znajdują się tam parasolki podobne do tych w ciepłych krajach. Natomiast w pobliżu znajduje się lokal stylizowany na góralski, co może zapewnić dodatkową atrakcję. 

Sopot-Kamienny Potok

Sopot-Kamienny Potok

This slideshow requires JavaScript.

Plaża w Sopocie

Jak już wspomniałam wyżej, pozostała część sopockiego wybrzeża w sezonie raczej źle mi się kojarzy. Wszystko zatłoczone, a wokół drogie lokale, w których cena niekoniecznie idzie w parze z jakością. W czasie ostatniego wyjazdu było jeszcze gorzej, ponieważ było bardzo zimno i momentami nie mogłam się doczekać, kiedy znajdę się daleko od morza. Na szczęście udało się trafić na kemping, gdzie były food trucki z przystępnymi cenami, a kawa z jednego z nich pomogła przetrwać te chłodne chwile. Plaże w Sopocie zdecydowanie polecam poza sezonem, gdy turystów jest trochę mniej i nawet można się za darmo przespacerować po słynnym molo. W tym roku udało mi się odkryć, że nieco dalej znajduje się mini-molo.

Plaża w Sopocie

Plaża w Sopocie

Molo w Sopocie

Plaża w Sopocie

This slideshow requires JavaScript.

Jelitkowo, Gdańsk

Na temat plaży w Jelitkowie tak naprawdę mam niewiele do powiedzenia, ponieważ spędziłam tam tylko chwilę. W dodatku w trakcie spaceru sprawiała wrażenie jakby łączyła się z plażą w Sopocie i trudno było zauważyć, gdzie kończy się jedna, a zaczyna druga. Niestety ceny w okolicznych lokalach również były zawyżone. Plaże w Brzeźnie oraz na Stogach wydały mi się trochę ciekawsze. Natomiast Jelitkowo stanowiło świetny punkt do podziwiania kitesurferów.

Jelitkowo, Gdańsk

Jelitkowo, Gdańsk

Na plażę dojedziemy linią 8 z Dworca Głównego. Można też jechać SKM z różnych części Trójmiasta i od stacji Gdańsk Żabianka – AWFiS zrobić sobie spacer koło stadionu Ergo Arena lub dojechać linią 117.

This slideshow requires JavaScript.

Oksywie, Gdynia

W trakcie spaceru po Oksywskim Deptaku trafiłam na napis Najpiękniejsze jest Oksywie. Niestety mnie ta część Gdyni nie urzekła. Być może to kwestia pogody, a może po prostu nie była w moim guście. W trakcie spaceru po Babich Dołach nie odczuwało się mgły i chciało się tam wrócić jak będzie ładniejsza pogoda. Natomiast, gdy dotarłam do Oksywia, to nie mogłam się doczekać końca spaceru. 

Plaża Oksywie, Gdynia

Plaża Oksywie, Gdynia

Plaża Oksywie

Jeżeli jednak chcemy spędzić czas nad morzem na Oksywiu, to najlepiej dojechać linią 152 do Osady Rybackiej.

This slideshow requires JavaScript.

Westerplatte, Gdańsk

Plażę w Westerplatte umieściłam tutaj dodatkowo, ponieważ byłam na niej wiele lat temu i nie mam pewności, czy wiele się tam nie zmieniło. Wówczas tuż przy pętli autobusowej znajdowała się niewielka plaża, na którą udało mi się wstąpić tylko na chwilę i zrobić zaledwie jedno zdjęcie. 

W pobliże plaży z Dworca Głównego dojedziemy linią 106. Westerplatte jest ważnym miejscem w naszej historii, więc warto wybrać się tam chociaż raz, a przy okazji odwiedzić plażę. 

Westerplatte, Gdańsk

Jak dojechać na PKS Gdańsk? Sprawdź na stronie przewoźnika Sindbad.pl. Oszczędzaj dzięki podróżowaniu autobusem i ciesz się spokojną podróżą. W takie miejca jak PKS Gdańsk dotrzesz bez problemu – sprawnie, opłacalnie i bezpiecznie!

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *