Lato powoli się kończy i większość z nas ma już za sobą sezon urlopowy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby piękne, słoneczne miejsca podziwiać na ekranie. Jednym z takich miejsc jest Majorka! Ta wyspa zachwyca pięknymi krajobrazami, w których nie zabraknie piaszczystego wybrzeża oraz malowniczych pasm górskich. W dodatku, może się poszczycić aż 300 słonecznymi dniami w roku, a oto kilka filmów i seriali, do których zdjęcia nagrywano na Majorce.

Nocny recepcjonista

Główny bohater brytyjsko-amerykańskiego serialu „Nocny recepcjonista” to były żołnierz pracujący jako recepcjonista na nocnej zmianie kairskim hotelu. Ma on dokonać infiltracji najbliższego otoczenia międzynarodowego biznesmena Richarda Onslowa Ropera. Sukces serialu niewątpliwie zwiększył zainteresowanie Majorką, bowiem część zdjęć powstała właśnie na tej pięknej wyspie. Zobaczymy w nim m.in. restaurację Ca’s Patro March w najpiękniejszej części wyspy, czyli skalistej zatoce Cala Deia, Pin Walk w Port de Pollenca, czy Café Moderno przy Santa Eulàlia.

Zanim się pojawiłeś

„Zanim się pojawiłeś” to historia rodzącego się uczucia pomiędzy sparaliżowanym milionerem a jego ekscentryczną opiekunką. Większość zdjęć do filmu powstało w Wielkiej Brytanii, ale znalazła się też scena kręcona na Majorce. Filmowa para udaje się w romantyczną podróż na Mauritius. Jednak zdjęcia do tych scen zostały nakręcona na przylądku Formentor, a także w różnych miejscach głównego miasta Majorki.

Atlas chmur

„Atlas chmur” to historia rozgrywająca się w różnych epokach czasowych i zakątkach świata. W tym filmie o ogromnym budżecie wystąpiło wiele gwiazd i pojawiło się mnóstwo ciekawych miejsc. Część zdjęć została nakręcona właśnie na Majorce. W „Atlasie chmur” możemy podziwiać górską zatoczkę Sa Calobra, malowniczy Port de Soller oraz Przylądek Formentor. Ciekawostkę stanowi fakt, że w trakcie kręcenia zdjęć w Port de Soller Halle Berry złamała stopę, co wymagało większej pomysłowości w trakcie realizacji, aby dokończyć sceny.

Seksualni, niebezpieczni

„Seksualni, niebezpieczni” to zwariowana komedia dla młodzieży. Czterech angielskich nastolatków po zakończeniu nauki postanawia udać się na szalone wakacje na Krecie. Jednak większość zdjęć do filmu powstało na Majorce. Producenci przez dłuższy czas szukali miejsca odpowiedniego do nakręcenia obrazu, aż trafiło na Magaluf – miejscowość znaną jako jeden z „najdzikszych ośrodków” na świecie. Dlatego w tym filmie można zobaczyć Majorkę od bardziej imprezowej strony.

Presence of Mind

Film „Presence of Mind” oparty jest na krótkiej powieści Henry’ego Jamesa. Główna bohaterka w trakcie opieki nad dwójką osieroconych dzieci zaczyna widzieć duchy. Zdjęcia do tej pełnej grozy historii nagrywano na Majorce w posiadłości Raixa położonej u podnóża gór Tramuntana. Miejsce to możemy bezpłatnie zwiedzić w miesiącach letnich.

Pozostałe filmy, do których zdjęcia nagrywano na Majorce: „Black Jack” (1950), „Kat” (1963), „Intrygantka (1964), „Mag” (1968), „Podróż Sindbada do Złotej Krainy” (1973), „Zło czai się wszędzie” (1982), „The Kovac Box” (2006), „Żądła” (2008), „Przeklęta liga” (2009), „Pasmo sukcesów” (2012), „Jappeloup” (2013).

Może Cię również zainteresować:

2 komentarze

  1. „Zanim się pojawiłeś” to świetny film, jednak książka, była o wiele lepsza. Widoki Majorki, były na pewno urozmaiceniem, biorąc pod uwagę monotonne życie głównego bohatera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *