W tym roku Wielkanoc na świecie była zupełnie inna niż do tej pory. Większość ludzi siedziało zamkniętych w domach i starało się przemycić najwięcej zwyczajów jak to tylko było możliwe. Jak jednak na ogół wygląda Wielkanoc w innych krajach?
Australia
W Australii miesza się wiele kultur i jest to bardzo widoczne wśród wielkanocnych zwyczajów. W tym okresie Australijczycy mają wolny czterodniowy weekend, który wielu z nich poświęca na podróż. Świąteczny posiłek w tym kraju najczęściej ma miejsce przy grillu, na którym przyrządza się mięso, warzywa, a często również dynię. W Wielkanoc podaje się też słodkie bułeczki wypiekane razem z suszonymi owocami oraz udekorowane symbolem krzyża. W Australii niezwykle popularny jest też konkurs poszukiwania czekoladowych jajek, a wygrywa je dziecko, które znajdzie ich najwięcej. Ukrywa je Wielkouch Króliczy, ponieważ króliki wyrządzają wiele szkód w tym kraju.
Bermudy
Wielkanoc na Bermudach z pewnością będzie nietypowa. I to nie tylko ze względu na klimat, ale też panujące tam zwyczaje. W Wielki Piątek mieszkańcy puszczają tam własnoręcznie zrobione latawce z misternymi wzorami. To z pewnością stanowi ciekawy widok. A jak to się zaczęło? Pewien brytyjski nauczyciel próbował wyjaśnić tamtejszym dzieciom, na czym polega wniebowstąpienie Chrystusa. Dlatego połączył dwa skrzyżowane patyki, które symbolizowały krzyż i puścił latawiec do nieba.
Brazylia
Brazylia jest kojarzona z hucznym karnawałem, ale Wielkanoc również łączy się ze znaną tradycją. W tym okresie można tam znaleźć kukły Judasza – lalki ze słomy, które można obijać, a czasem spalać. Wielokrotnie symbolizują one polityków zamieszanych w różne skandale. Wśród wielkanocnych tradycji znajdują się też cukierki robione z ugniecionych orzechów ziemnych. Natomiast w Wielki Piątek wystawiane jest Misterium Męki Pańskiej (Nova Jerusalem), w którym bierze udział ok. 500 aktorów, a miasto-teatr zajmuje aż 100 tysięcy metrów kwadratowych
Gwatemala
W Gwatemali celebracja Wielkanocy trwają cały tydzień, a obchody w Antigui należą do jednych z najbardziej widowiskowych na świecie. W tym okresie należy się przygotować na tłumy ludzi, procesje, biblijne szopki w kościołach, zakorkowane miasto oraz pozamykane ulice. W Gwatemali w każdą niedzielę Wielkiego Postu odbywają się liczne procesje, a od Niedzieli Palmowej mają one miejsce codziennie. W Wielką Sobotę odbywa się już ostatnia procesja, tylko z platformą Maryi, a w Wielką Niedzielę wszyscy odpoczywają w swoich domach. Wielki Tydzień w Gwatemali jest więc niezwykle gwarny i kolorowy.
Hiszpania
W Hiszpania słynie ze swoich różnych obyczajów! Nie zabraknie ich również w okresie wielkanocnym – w tym kraju większy nacisk kładzie się na mękę Chrystusa niż Zmartwychwstanie. Przykładowo w miejscowości Verges (w prowincji Girona) w Wielki Czwartek ma miejsce Taniec Śmierci, czyli nocna parada pięciu szkieletów i ich taniec w rytm bębnów. Towarzyszą im również mieszkańcy ubrani w długie, czarne szaty. W tym kraju nie brakuje też innych spektakularnych procesji Wielkiego Tygodnia, a najbardziej znane z nich odbywają się w Valladolid, Sewilli, Maladze i Murcji. W ich trakcie członkowie bractw niosą platformy z figurami przedstawiającymi Matkę Boską, Chrystusa lub sceny pasyjne. W różnych częściach Hiszpanii odbywają się też sceny samobiczowania.
Włochy
We Włoszech Wielkanoc bardzo często spędza się poza domem.W tym okresie ulice, plaże i lokale są niezwykle gwarne. Włosi nie jedzą też tradycyjnych jajek, ale nie brakuje u nich tych czekoladowych. We Florencji Wielkanoc jest naprawdę wybuchowa! W Niedzielę Wielkanocną ma miejsce religijne wydarzenie Scoppio del Carro, które może się pochwalić długoletnią tradycją. Po mieście przemiesza się wóz z wieżą wysoką na 9 metrów, bardzo bogato zdobioną i wypełnioną fajerwerkami. Około 11 następuje pokaz sztucznych ogni, który ma zapewnić mieszkańcom pokój i powodzenie w nadchodzącym roku.