Garnizon Modlin – Wieża Tatarska

Garnizon Modlin

Ostatnio pisałam o Twierdzy Modlin, która jest jedną z najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych północno-zachodniego Mazowsza. Dziś postanowiłam się skupić na jednym z płatnych obiektów, który pomoże się przenieść do trochę innego świata. Chodzi o Wieżę Tatarską, o której już wspominałam w poprzednim wpisie oraz znajdującym się tuż przy niej Garnizonie Modlin.

Wieża Tatarska – widok 45 metrów

Wieża Tatarska powstała w okresie rozbudowy twierdzy w latach 1832 – 1841. Wówczas pełniła funkcje obserwacyjna i komunikacyjną. Obecnie pełni rolę tarasu widokowego, z którego można podziwiać cały garnizon i okolice Modlina. Jeżeli się dobrze przyjrzymy, może również dostrzec panoramę Warszawy.Wstęp do samej wieży kosztuje 5 zł, a jest ona czynna codziennie 10-17.

Garnizon Modlin

Z Wieży Tatarskiej widoczny jest garnizon, do którego również możemy. Wówczas za bilet zapłacimy 10 zł. Jednak warto wydać te dodatkowe 5 zł, ponieważ mamy możliwość nie tylko pospacerować po rozległym terenie, ale też zobaczyć, jak dawniej mieszkali oficerowie. Warto pamiętać, że był to największy w II i III RP garnizon Wojska Polskiego nawet, gdy twierdza przestała mieć znaczenie strategiczne.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*