Na wyjazd z reguły zabieramy ze sobą bagaż. Zazwyczaj mamy już torbę lub walizkę, do której możemy go spakować. Jednak czasem stajemy przed trudnym wyzwaniem i musimy kupić nową. Sama przed świętami szukałam nowej walizki. Chociaż to nie były pierwsze poszukiwania walizki w moim życiu, to jednak czekało mnie nie lada wyzwanie. Dlatego postanowiłam napisać mały poradnik, który pomoże znaleźć idealną walizkę.

Walizka czy torba?

Na początek powinniśmy przemyśleć, czy naprawdę potrzebujemy walizki. Być może w naszym przypadku bardziej sprawdzi się torba podróżna. Sama niestety zawsze mam ze sobą dużo rzeczy, więc w moim przypadku walizka jest idealna, bo nie muszę dźwigać ciężarów. Jednak u osoby, które w trakcie wyjazdu dużo się przemieszczają i nie zabierają ze sobą zbyt wiele, bardziej będą zadowolone z torby podróżnej.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Niestety, każdy materiał ma swoje wady i zalety. Dlatego warto wybrać taki, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych preferencji. Walizki z miękkiego materiału są lżejsze i na pewno nam nie pękną. Jednam mogą się popruć, podziurawić, a rzeczy w nich schowane łatwiej ulegną uszkodzeniu. Walizki poliwęglanowe lub polipropylenowe są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia. Niestety, nie wszystkie są równie mocno wytrzymałe, ale o tym napiszę za chwilkę 🙂 Walizki poliwęglanowe lub polipropylenowe będą też o wiele lepiej chronić nasze rzeczy. Niektórym może się wydawać, że są ciężkie, ale wcale tak nie jest.

Czy cena jest ważna?

Wiele osób decyduje się kupić bardzo drogą walizkę, bo uważa, że będzie ona wysokiej jakości. Inni kupują najtańsze, bo nie chcą przepłacać. Czy cena faktycznie ma znaczenie? W pewnym sensie tak! Moja pierwsza walizka, która służyła mi przez ok. 5-6 lat, była ze średniej półki cenowej. Po tym czasie jedynym uszkodzeniem było zepsute zapięcie, z którym nie dało się nic zrobić. Kolejną kupiłam w supermarkecie, bo skusiła mnie niska cena. Niestety, ta walizka nie przetrwała nawet roku i wystarczyło lekkie kopnięcie, aby ją uszkodzić. Dlatego warto wydać trochę więcej pieniędzy i kupić porządną walizkę. Jednak nie ma sensu przepłacać. Widziałam testy walizek i niestety te bardzo drogie renomowanych firm często lądowały gdzieś na środkowej pozycji. W trakcie kupowania widziałam też drogie walizki, które po obejrzeniu z bliska wyglądały podobnie jak te z supermarketu. Dlatego cena jest istotna, ale nie powinna być głównym kryterium.

Jak kupować walizkę?

Na początku szukamy takiej, która nam się podoba oraz ma odpowiednią cenę. Gdy w końcu uda nam się ją znaleźć, nie kupujmy jej od razu. W trakcie zakupu powinniśmy uważnie obejrzeć walizkę zarówno w środku, jak i zewnątrz. Podczas takiego oglądania, możemy zobaczyć jej pewne wady, np. materiał kiepskiej jakości, niestaranne zszycie lub sklejenie lub inne szczegóły, które ją zdyskredytują. Warto zwrócić uwagę na kółka – te plastikowe mogą się zetrzeć przy częstych podróżach, znacznie lepiej sprawdzą się te z kauczuku. Możemy też sprawdzić, czy dobrze się obracają.

Może Cię również zainteresować:

3 komentarze

  1. Korzystam już prawie 3 lata z walizki polipropylenowej marki American Tourister. Jestem z nią bardzo zadowolona. Ta firma jest nie z najtańszych, ale na promocjach zawsze są w dobrych cenach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *