Wiele osób marzy o podróżach, ale narzeka, że nie ma na to pieniędzy. Jednak w dzisiejszych czasach to nie jest przeszkoda! Jest wiele tanich lotów, a w internecie pojawia się coraz więcej stron, które pomogą nam je odnaleźć. Tak naprawdę mamy o wiele większe możliwości na niedrogie podróżowanie niż poprzednie pokolenia, a jednak niewiele osób z tego korzysta. Jak więc szukać tanich biletów, aby móc odkryć więcej nowych miejsc?

Nie ufaj różnym mitom

Krąży wiele mitów na temat tego, jak szukać tanich biletów. Niestety nie ma żadnych dowodów, że takie sposoby faktycznie nam to ułatwią. Linie lotnicze korzystają z różnych algorytmów i żadne sztuczki na nie zadziałają. Nie ma konkretnego dnia w tygodniu, w którym znajdziemy tańsze bilety. Popularne stało się szukanie we wtorek, ale nie ma żadnego potwierdzenia, że wtedy są niższe ceny. Nie ma też określonego czasu, w którym powinniśmy kupić bilety.

Sprawdzaj ceny w trybie prywatnym

Wiele osób ma tendencje do częstego przeglądania biletów, ponieważ myślą, że cena lotu po kilku godzinach się obniży. Niestety stanie się dokładnie odwrotnie. Jeżeli często sprawdzamy ceny biletów, to ich cena może zdrożeć. Wszystko przez pliki cookies zapisane w przeglądarce – w ten sposób dana strona daje Ci sygnał, że teraz jest najlepszy moment, bo loty tańsze już nie będą. Jednak to nie powód, aby całkowicie zrezygnować z poszukiwania biletów, trzeba to tylko robić w trybie prywatnym. Dzięki temu Twoja historia nie jest zapamiętywana i zawsze masz dostęp do najniższych cen biletów. Niektórzy są, że to również jeden z mitów, inni mają odmienne zdanie, więc nic szkodzi się do tego stosować.

Korzystaj z kilku wyszukiwarek lotów

Korzystanie z wyszukiwarek, to najlepszy sposób, aby szukać tanich biletów. Jednak warto pamiętać, że często mają one zawyżone ceny. Dlatego najlepiej korzystać z kilku i wybierać najlepsze z nich. Świetnie sprawdzą się Skyscanner, Momondo, Kiwi.com, Loty Google czy Infoloty.pl. Jeżeli nadal nie masz pewności, czy faktycznie znalazłeś najtańsze bilety, to można jeszcze zajrzeć na stronę danych linii lotniczych i porównać. Sprawdzenie w lotów w kilku miejscach umożliwi nam znalezienie najkorzystniejszej opcji.

Szukaj najtańszego dnia i miejsca

Nie oszukujmy się tanie loty najłatwiej znaleźć, gdy nie mamy sprecyzowanych preferencji dotyczących dat oraz miejsca podróży. W takiej sytuacji możemy po prostu wykupić najtańszą z możliwych opcji i w planach mamy kolejny wyjazd. Jednak rzadko mamy taką dowolność. Zazwyczaj ograniczają nas pewne terminy, ale nawet wtedy możemy szukać najkorzystniejszych rozwiązań. Przede wszystkim staraj się brać urlop poza sezonem i nie lataj w weekendy, wtedy bilety są najdroższe. Najłatwiej jednak po prostu znaleźć miasta, do których loty są najtańsze. Wystarczy w wyszukiwarce w miejscu przeznaczenia nie wybierać dokładnego miasta, tylko wybrać opcję gdziekolwiek. Wówczas pojawi się lista lotów posegregowanych od najtańszych do najdroższych i możemy wybrać takie miejsce, które nam najbardziej odpowiada.

Nie lataj zawsze bezpośrednio

Bezpośrednie loty to najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale nie zawsze się ono opłaca. Czasami warto zaryzykować i szukać lotów łączonych. Trzeba tylko pamiętać, aby zadbać o odpowiedni odstęp pomiędzy nimi. Ta metoda wymaga więcej pracy, ale często pomaga dużo zaoszczędzić. Jak jednak szukać takich biletów? Najłatwiej po prostu sprawdzić cenę biletu z naszego miasta do celu podróży, a później poszukać lotów z innych miast, do których możemy łatwo dotrzeć i porównać. Warto też pamiętać, że niektóre wyszukiwarki znajdują loty łączone, ale nie zawsze są to najtańsze opcje. Dlatego jeśli nam znajdą, to warto sprawdzić, czy faktycznie nie ma tańszych możliwości.

Korzystaj z różnych linii lotniczych

Często zdarza się, że loty w jedną stronę są o wiele tańsze niż w drugą. Dlatego warto sprawdzać ceny biletów różnych linii lotniczych i łączyć je tak, aby uzyskać najniższą sumę. Jeżeli decydujesz się na bilety łączone, to wtedy też często wybiera się różnych przewoźników. Jednak trzeba pamiętać, że różne linie mają odmienną politykę dotyczącą przewozu bagażu. Dlatego trzeba wszystko sprawdzić i upewnić się, czy dokupienie bagażu na konkretną linię, nie podniesie znacząco ceny biletu.

Pamiętaj o specjalnych okazjach

Nie należy zapominać, że linie lotnicze również oferują różne promocje i specjale obniżki. Tańsze bilety na pewno można kupić w czasie czarnego piątku, a także innych wyprzedaży. Jednak nikt nie ma możliwości sprawdzania codziennie ofert linii lotniczych. Dlatego warto się zapisać do ich newslettera, aby być ze wszystkim na bieżąco. Dzięki temu nie przegapisz żadnych specjalnych okazji, a nie zawsze masz możliwość sprawdzać je na bieżąco.

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

  1. I noclegi i loty można znaleźć tanio, jeśli potrafimy szukać! Nie da się ukryć, że samoloty tanich linii lotniczych nie należą ani do luksusowych ani do bardzo wygodnych. Zwykle takie podróże trwają zaledwie kilka godzin, a tym sposobem znacznie zaoszczędzimy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *