Nietypowe wskazówki urodowe z różnych stron świata

nietypowe wskazówki urodowe

Wygląd jest dla nas bardzo ważny. Nic dziwnego, że kobiety na całym świecie mają swoje tricki urodowe. Tym razem wybrałam te, które wydają mi się najbardziej nietypowe.

Brazylia – piasek pomoże zwalczyć cellulit

Brazylia - wskazówki urodowe

Brazylijki to jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Ich urodowe sekrety mogą trochę szokować. Kobiety w Brazylii walczą z cellulitem ocierając swoje ciało o piasek. Pewnie wydaje się Wam to dziwne. Jednak takie piaskowe spa doskonale złuszcza i nagrzewa skórę, dzięki czemu pomaga spalić tłuszcz i pozbyć się cellulitu. Warto wypróbować ten sposób na następnym urlopie, w końcu nic nie tracimy, a możliwe, że zobaczymy efekty.

Dominikana – odżywka z czosnku do paznokci

Dominikana - wskazówki urodowe

Kobiety na Dominikanie mają wyjątkowo twarde i mocne paznokcie. To wszystko zasługa domowej roboty odżywki do paznokci. Jak ją przygotować? Należy pokroić świeży czosnek i dodać do bezbarwnego lakieru do paznokci. Taką mieszkankę dusimy przez 7-10 dni. Podobno zapach czosnku po pewnym czasie staje się mniej intensywny, więc nie ma się, czym przejmować.

Hiszpania – ziemniak na cienie pod oczami

Hiszpania - wskazówki urodowe

Cienie po oczami często są trudne do zlikwidowania, ale kobiety w Hiszpanii mają na to swój sposób. Przykładają na 10 minut plasterki ziemniaka i ich skóra od razu wygląda lepiej. Metodę można stosować w nagłych wypadkach, ale doskonałe efekty osiągniemy, gdy będziemy ją praktykować regularnie.

Meksyk – łyżeczka do podkręcania rzęs

Meksyk - wskazówki urodowe

Każda kobieta marzy o pięknych rzęsach i robi wiele rzeczy, aby osiągnąć ten efekt. Meksykanki mają swój sposób na ich podkręcenie. Nie uwierzycie, ale używają do tego łyżeczki. Jak to robią? Przykładają łyżeczkę w taki sposób, aby przykryła powiekę, a jej brzeg dotykał nasady rzęs. Następnie trzeba docisnąć ją do powieki, a rzęsy naturalnie się wywiną.

Wielka Brytania – rzadsze mycie włosów dla ochrony

Wielka Brytania - wskazówki urodowe

Ta metoda stosowana przez kobiety mieszkające w Wielkiej Brytanii niektórym z nas może się wydawać okropna. Jednak nie jest taka straszna, Brytyjki nie chodzą z brudnymi włosami. Po prostu nie myją ich częściej niż 3 razy w tygodniu, aby nie niszczyć ich twardą wodą. Jak sobie radzą, gdy częściej im się przetłuszczają? Wtedy używają suchego szamponu, który pomaga im przetrwać chwile pomiędzy kolejnymi myciami.

 

Co myślicie o tych wskazówkach? A może znacie jakieś inne, bardziej nietypowe?

 

 

7 Comments

  1. Jest tyle ciekawych sposobów, a mi ciągle brakuje czasu, albo chęci. Muszę wypróbować przykładanie ziemniaka pod oczy…
    Z tym myciem włosów to moze mają racje, nasze babcie myły raz na tydz lub rzadziej, a miały długie zadbane warkocze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*