W Europie jest wiele pięknych i ciekawych miast. W końcu stary kontynent oferuje chyba najwięcej zabytków oraz miejsc wartych zobaczenia. Nic dziwnego, że twórcy filmowi, często decydują się właśnie w Europie umieścić akcję swoich filmów. Jest kilka miast, które cieszą się wyjątkową popularnością. A oto one:

Paryż

Europejskie miasta - Paryż

Paryż to miasto, które inspiruje twórców już od wieków. Jest miejscem magicznym oraz magnetycznym, które przyciąga ludzi. To tutaj przybywali liczni artyści i tworzyli swoje największe dzieła. Nic dziwnego, że twórcy filmowi również ulegli urokowi tego miasta. W końcu w Paryżu wszystko jest możliwe i doskonale sprawdza się w różnych gatunkach filmowych. Oto kilka z wielu filmów, w których możemy chociaż przez chwilę podziwiać stolicę Francji „O północy w Paryżu”, „Francuski pocałunek”, „Amelia”, „Dwa dni w Paryżu”, „Dzwonnik z Notre Damme”, „Kod da Vinci”, „Zabawna buzia”, „Przed zachodem słońca”, „Amerykanin w Paryżu”, „Ratatuj”, „Zakochany Paryż”.

Rzym

Europejskie miasta - Rzym

Rzym to kolejne europejskie miasto uwielbiane przez turystów, a także filmowców. W końcu Włochy to kolebka kultury i sztuki, a ich stolica od zawsze stanowi niewyczerpaną inspirację dla artystów. W Rzymie urzekają wspaniałe zabytki, urokliwe uliczki oraz słynne fontanny. W stolicę Włoch można chociaż przez chwilę podziwiać w wielu filmów, a oto kilka z nich: „Słodkie życie”, „Rzymskie wakacje”, „Zakochani w Rzymie”, „Wielkie piękno”, „Jedz, módl się i kochaj”, „Pewnego razu w Rzymie”, „Anioły i demony”, „Rzymska wiosna Pani Stone”, „Brzuch architekta”, „Habemus papam – mamy papieża”, „Utalentowany pan Ripley”.

Londyn

Europejskie miasta - Londyn

Londyn to jedno z najpopularniejszych miast świata. Duży wpływa na to ma rodzina królewska, której życiem emocjonują się miliony ludzi na całym globie, ale to nie jedyny atut Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii kusi ciekawą architekturą, która przyciąga również twórców filmowych. Londyn możemy podziwiać w następujących obrazach: „Angielska robota”, „Londyński bulwar”, „Londyn w ogniu”, „Wszystko gra”, „Notting Hill”,”Jak zostać królem”, „To właśnie miłość”, „Miłość i inne nieszczęścia”, „Hooligans”, „Scherlock Holmes”.

 

A Waszym zdaniem brakuje tu jakiegoś miasta?

Może Cię również zainteresować:

7 komentarzy

    1. Z tych trzech do Rzymu jeszcze można jechać, a w Paryżu mam nadzieję, że sytuacja się kiedyś uspokoi, na Londynie mi jakoś specjalnie nie zależy.

  1. Rzym i jego ciekawa architektura wiele zabytów treba sie kiedys wybrac moze znajde bilet w dobrej cenie i polece dzieki za inspiracje

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *