Barcelona to niezwykle malownicze i interesujące miasto, które zaskakuje na każdym kroku. To sprawia, że nie mogło go zabraknąć go w różnych filmach. Gwarne ulice, charakterystyczne budynki i popularne place mamy okazję podziwiać w różnych obrazach.

Vicki Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona to chyba najbardziej znany film nagrywany w Barcelonie. Niestety wiele osób się rozczarowało, ponieważ komedia Woody’ego Allena prezentuje zupełnie odmienny obraz miasta. Domy z przestronnymi ogrodami, artyści jeżdżący starymi Alfa Romeo i z własnymi samolotami, to raczej rzadkość w Barcelonie. Na szczęście w filmie nie brakuje słynnych obiektów. W Vicki Cristyna Barcelona możemy podziwiać Sagrada Familia, Bazylikę Santa Maria del Mar, Park Guell, Casa Mila, Tibidabo, Muzeum Miro, La Rambla, Barri Gitic (dzielnicę gotycką) oraz morze w pobliżu Portu Olimpijskiego.

Barcelona

Akcja mało znanego wśród polskie publiczności filmu Barcelona toczy się w okresie zimnej wojny. Młody Amerykanin mieszkający w Barcelonie nie interesuje się polityką. Wszystko zmienia się, gdy poznaje atrakcyjną Hiszpankę zaangażowaną politycznie. Film stanowi ciekawe spojrzenie na Barcelonę z lat 80 i nie zabraknie w nim wielu znanych miejsc. Możemy w nim podziwiać m.in. Montjuic, Pomnik Kolumba, Pałac Muzyki Katalońskiej, Aleję Królowej Marii Cristiny, Passeig de Gracia, El Born, ruiny rzymskich murów oraz Szpital św. Pawła.

Pachnidło: Historia mordercy

Akcja ekranizacji bestsellerowej powieści Patricka Süskinda rozgrywa się XVII-wiecznym Paryżu. Jednak wiele scen nagrywano właśnie w Barcelonie. W Pachnidle z pewnością zobaczycie plac San Felipe Neri, wiele wąskich uliczek w dzielnicy gotyckiej, a także Labirynt Horta. Natomiast Poble Espanyol (hiszpańska wioska w zachodnim krańcu Montjuic) zagrała francuskie miasteczko Grasse.

Wszystko o mojej matce

Wszystko o mojej matce to chyba jeden z najbardziej znanych filmów słynnego hiszpańskiego reżysera – Pablo Almovodara. Historia rozpoczyna się od tragedii w Madrycie, ale szybko przenosi się do Barcelony. Nie zabraknie tu wiele charakterystycznych miejsc, cała historia doskonale pokazuje dynamizm tego miasta. W filmie możemy podziwiać Sagradę Familię, Pałac Muzyki Katalońskiej, a także Plaça del Duc de Medinaceli.

Zawód: reporter

Film opowiada historię reportera, który zmienia tożsamość, aby skontaktować się z partyzantami w Afryce. Tak naprawdę tylko przez 15 minut filmu możemy podziwiać Barcelonę, ale te momenty z pewnością zapadną nam w pamięć. W dodatku możemy się przekonać, czy miasto uległo wielkim zmianom od 1975 roku. W filmie zobaczymy La Rambla, Hotel Oriente, palmiarnię w Parku Ciutadella, Pałac Guell oraz Casa Mila.

Inne filmy, do których zdjęcia nagrywano w Barcelonie: Mroczna wieża (1987), Szachownica flamandzka (1995), Miłość i koszykówka (2000), Mechanik (2004), Dziewczyny Cheetah 2 (2006), [Rec] (2007), Red Lights (2012), Letnie wino (2013), Wirtuoz (2013), Gunman: Odkupienie (2015), Widzę tylko ciebie (2016).

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

  1. Ukochana Barcelona! Już po pierwszej wizycie zakochałam się w mieście i ludziach. Mogłoby się wydawać, że tylko na filmach jest taka piękna… One dają nam tylko namiastkę tego, co w rzeczywistości ujrzymy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *