Niedziela to dzień tygodnia, w którym wiele osób leczy kaca. Niestety ból głowy, nudności, nadwrażliwość na bodźce, czy nadmierne zmęczenie to częste dolegliwości po szaleństwie sobotniej nocy. Jednak w każdym kraju ludzie mają przepisy na potrawy, które pomogą się uporać ze złym samopoczuciem po nadmiarze alkoholu. W Polsce najczęściej je się rosół, a jak są najpopularniejsze potrawy na kaca w innych krajach?

Anglia

Anglicy słyną ze swojego zamiłowania do picia, ale typowe angielskie śniadanie to doskonały sposób na poradzenie sobie z dolegliwościami następnego dnia. Nie może w nim zabraknąć jajek, bekonu, fasoli, kiełbasek, pomidorów oraz tostów. Po zjedzeniu takiej dawki tłustych na pewno kac szybko minie.

potrawy na kaca - Anglia

Francja

We Francji najlepszym sposobem zawsze było jedzenie. Jednak w tym przypadku nie spotkamy się z tłustymi potrawami, ale z czymś zupełnie innym. Do francuskich potraw na kaca zalicza się lekka zupa cebulowa. Innym sposobem jest picie soku pomidorowego.

potrawy na kaca - Francja

Niemcy

Niemcy kochają piwo, a jego nadmiar też może prowadzić do kaca. Jednak mają oni swoje sposoby, żeby temu zapobiec. Niemcy stosują się do zasady, najpierw myśl, potem wypij. Dlatego potrawy na kaca pojawiają się już podczas biesiady, a są to marynowane śledzie, korniszony i cebula. Dzięki temu następnego dnia czują się znacznie lepiej.

potrawy na kaca - Niemcy

Włochy

Włoski sposób pokochają wszyscy kawosze. W kraju, gdzie kocha się jedzenie i celebruje każdy posiłek, nie są popularne potrawy na kaca, tylko stosuje się inną metodę. Włosi wtedy zamiast zjeść, to piją espresso i czekają aż miną im wszystkie dolegliwości. W końcu kawa łagodzi ból głowy, przyspiesza metabolizm i podnosi ciśnienie, więc to doskonały lek na kaca.

potrawy na kaca - Włochy

Stany Zjednoczone

Amerykanie słyną z imprez, na których alkohol leje się strumieniami. Dlatego mają doskonały sposób, aby następnego dnia znowu być w formie. Jest nim specjalny koktajl składający się z jajek, herbaty, sosów Worcestershire i Tabasco, soli oraz pieprzu. Jeśli masz odwagę, możesz wypróbować tej wybuchowej mieszanki, gdy znowu przesadzisz z alkoholem.

potrawy na kaca - Stany Zjednoczone

Meksyk

Meksykanie lubią huczne zabawy przy tequili, a gdy przesadzą mają swoją ulubioną potrawę, która pomaga im walczyć z kacem. Jest to sałatka z owocami morza, która nosi nazwę „powrót do życia”. Prawda, że brzmi przekonywająco? Nie powinno się jednak zapomnieć o doprawieniu sałatki ziołami i sosem pomidorowo-czosnkowym.

potrawy na kaca - Meksyk

Może Cię również zainteresować:

9 komentarzy

  1. Cóż, muszę przyznać, że nie do końca się zgadzam. Ze swojego doświadczenia wiem, że angielskie śniadanie nie różni się niczym – bez względu na kaca, czy jego brak, więc nie nazwałabym tego śniadaniem na kaca. Z kolei we Francji nie ma opisanych zwyczajów już od zarania dziejów. Za sokiem pomidorowym nie przepadają, a zupy cebulowej nikt z rana na śniadanie nie je. Wiele lat temu w knajpach serwowano zupę cebulową późnym wieczorem, do alkoholu. Teraz nie ma jej nawet nigdzie w menu. Nie spotkałam się z tym. Myślę, że mimo wszelkich mitów na temat śniadań na kaca, Francuzi i tak wcinają słodkości z rana i piją kawę. Tak jak Anglicy bekon i swoją fasolkę 🙂 Swoją drogą obrzydliwe słodką i zupełnie daleką od smaków nam bliskich.

    1. Każdy ma inne doświadczenia, akurat zupa cebulowa nie raz trafia się w menu we francuskich restauracjach. Potrawy na kaca niekoniecznie też się je rano, a o różnych porach dnia. Najczęściej zaraz po przebudzeniu, ale często dolegliwości dopadają ludzi znacznie później, więc nigdzie nie jest wspomniane, że Francuzi zaraz po przebudzeniu zajadają się cebulową zupą. Jeśli chodzi o Anglików to faktycznie niefortunny wybór, ale ich śniadanie mogłoby być doskonałym lekarstwem na kaca dla wielu innych narodowości.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *