Chiclana de la Frontera to mało znana wśród polskich turystów miejscowość w hiszpańskim rejonie Andaluzja. Jednak to malowniczo położone miasteczko ma wiele do zaoferowania. Piękna starówka, niezapomniane krajobrazy, plaża nad oceanem, cisza i spokój to cechy charakterystyczne Chiclana de la Frontera. Dlatego warto je odwiedzić w czasie wizyty w prowincji Kadyks.

Panorama - Chiclana de la Frontera

Chiclana de la Frontera – informacje ogólne

Chiclana de la Frontera położona jest na Costa de la Luz w przepięknej i obszernej zatoce Oceanu Atlantyckiego. To miasto średniej wielkości, w którym mieszkańcy są przyjaźni i pozytywnie nastawieni wobec turystów. Jednak zwiedzających jest tak naprawdę niewiele, więc to doskonałe miejsce na spokojny spacer z dala od tłumu i zgiełku. Z Chiclany kursują bezpośrednie autobusy do Kadyksu (M-020) i San Fernando (M-120), a także do pobliskiego kurortu Novo Sancti Petri  (L-11 oraz L-8). Niestety trzeba się liczyć z tym, że autobusy często kursują, jak im się podoba, ale zdarza się czasami jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy. Krajobraz Chiclany to równiny porośnięte drzewami (sosny, dęby, drzewa oliwne). Dlatego to świetne miejsce na spacery, które pokochają miłośnicy przyrody.

Starówka w Chiclanie de la Frontera

Najważniejszą częścią Chiclany jest oczywiście starówka. To w tej części zobaczymy większość zabytków, a także sklepy, w których możemy kupić pamiątki lub hiszpańskie kreacje. Starówka jest niewielka, więc kilka godzin spokojnie wystarczy na zwiedzenie wszystkiego. Chyba, że wpadniemy w szał zakupów, wtedy może nam zabraknąć czasu.

Chiclana de la Frontera

Chiclana de la Frontera

Chiclana de la Frontera

Chiclana de la Frontera

Główny plac w Chiclanie to Plaza Mayor, który jest jednym z najstarszych miejsc, a kiedyś stanowił miejsce spotkań mieszkańców. Na placu stoi Kościół de San Juan Bautista wybudowany w XVIII wieku. Świątynia została na listę narodowych zabytków Hiszpanii  w 1975 roku.

Iglesia de San Juan Bautista Iglesia de San Juan Bautista Iglesia de San Juan Bautista

Kolejną godną uwagi świątynią jest Ermita de Santa Ana, która znajduje się na wzniesieniu Santa Ana – najwyższym punkcie w mieście.

Emirata de Santa Ana

[ngg src=”galleries” ids=”8″ display=”basic_thumbnail” number_of_columns=”3″]

Okolice Chiclany de la Frontera

Gmina Chiclana de la Frontera to nie tylko miasteczko z piękną starówką, ale też miejsce bogate w kurorty. Tutaj można spędzić błogi i leniwy urlop. W końcu jednym z głównych atutów Chiclany są piaszczyste plaże położone nad oceanem, więc nie zabraknie pięknych widoków. Koło plaży znajduje się również promenada, przy której można udać się na posiłek.

[ngg src=”galleries” ids=”5″ display=”basic_thumbnail” number_of_columns=”3″]

Osoby, które nie lubią siedzieć w miejscu i męczy je plażowanie również znajdą rozrywkę dla siebie. Przede wszystkim na wyspie Sancti Petri znajduje się forteca z latarnią morską. Legendy głoszą, że przebywał na niej sam Juliusz Cezar. Można do niej dopłynąć łódką – niestety trafiłam tylko na nieczynną budkę wypożyczalni (która według godzin powinna być otwarta) z numerem telefonu.

Sancti Petri

Kurorty w Chiclanie to też doskonale miejsce do spacerów. Miejsc, w których można spędzić aktywny wypoczynek na łonie przyrody jest mnóstwo. Głównie piękne plaże, ale też znajdziemy też mnóstwo parków. W dodatku w kurorcie Novo Sancti Petri nie zabraknie pól golfowych dla miłośników tego sportu.

Novo Sancti Petri

Novo Sancti Petri

Pole golfowe

Novo Sancti Petri

Torre del Puerco
Torre del Puerco

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_thumbnail” number_of_columns=”3″]

W czasie pobytu w jednym z kurortów w okolicach Chiclany trzeba się jednak liczyć z tym, że na początku sezonu może tam być pusta i spokojnie, więc miłośnicy szalonych zabaw będą zawiedzeni. W dodatku najczęstszymi gośćmi tego rejonu są Niemcy w podeszłym wieku. Jednak jeżeli ktoś jednak chce wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody w ciszy i spokoju, to może to być idealne miejsce.

Może Cię również zainteresować:

3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *