Do tej pory w Gdyni spędzałam zaledwie kilka godzin w czasie przesiadki do docelowych miejscowości. Z tego powodu większość czasu kręciłam się w okolicach bulwaru i dworca. W tym roku to się zmieniło i w Gdyni spędziłam weekend, więc miałam okazję poznać więcej miejsc w tym nadmorskim mieście. 

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Wydaje mi się, że Gdynia cieszy się najmniejszą popularnością w całego Trójmiasta. Gdańsk kojarzy się z m.in. piękną starówką, stocznią i katedrą oliwską, Sopot ze słynnym molo oraz monciakiem. Natomiast z Gdynią ma się najmniej skojarzeń, a prawdziwe oblężenie miasto przeżywa głównie w czasie trwania Openera. Natomiast to miasto świetnie nadaje się na różne aktywności na świeżym powietrzu, nie tylko zarezerwowanych dla osób, które potrafią pływać. Szczególnie sprzyja spacerom w różnych pięknych miejscach.

Gdynia

Klif Orłowski i Molo w Orłowie

W tym roku pierwszy raz trafiłam na plażę w Orłowie i od razu została ona moim ulubionym miejscem w Gdyni. W czasie mojego pobytu wydawała się znacznie spokojniejsza niż plaże w Śródmieściu oraz Redłowie. Nie było tam też denerwujących parawanów, które mogą popsuć widoki. W pobliżu jest wiele miejsc do spacerów, więc z pewnością można tam pooddychać świeżym powietrzem nawet w pochmurne dni. Jednak najważniejszy jest oczywiście Klif Orłowski, który z pewnością wyróżnia się na polskim wybrzeżu. Kiedyś przeczytałam, że każdego roku wygląda on zupełnie inaczej. Niestety nie mam porównania, ale uważam, że z pewnością trzeba go zobaczyć. Na tle klifu malowniczo wygląda też molo w Orłowie, z którego można podziwiać piękny pejzaż. Do Orłowa dotrzemy samochodem, pociągiem skm lub autobusem – z komunikacji miejskiej wysiądziemy koło Galerii Handlowej Klif. Można też wybrać się na spacer wybrzeżem, a to dobry sposób na aktywność na świeżym powietrzu.

Molo w Orłowie

Widok z molo

Klif Orłowski Klif Orłowski Klif Orłowski Klif Orłowski

Spacery po Gdyni nad brzegiem morza

Gdynia może się pochwalić bardzo długim wybrzeżem, a spacer po nim z pewności zachwyci wielu miłośników morza. W czasie swojego ostatniego pobytu miałam okazję pokonać drogę od Orłowa do plaży miejskiej. Trasa mierzy około 5 km, ale w czasie wędrówki w ogóle nie odczuwa się zmęczenia. W dodatku taki spacer pozwoli nawdychać się jodu i zapewni ciekawych widoków. Ważne tylko, żeby pogoda dopisała, ponieważ jeżeli będzie bardzo wietrznie lub deszczowo, to może być nieprzyjemnie. Natomiast osoby, które będą miały dość może zawsze mogą w pewnym momencie skręcić do lasu i wybrać wędrówkę wśród zieleni. 

Klif Orłowski Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Klif Orłowski Klif Orłowski Klif Orłowski Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia Z Orłowa do Śródmieścia

Innym idealnym miejscem na spacer nad brzegiem morza jest gdyński bulwar, który z pewnością zna każdy turysta. Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego zaczyna się przy plaży w Śródmieściu i ciągnie się aż do plaży w Redłowie. To chyba najbardziej popularne miejsce na spacery w Gdyni. Znajdują się tam ciekawe rzeźby oraz liczne lokale, w których można napić się dla ochłody lub przekąsić coś smacznego. Tuż przy bulwarze znajduje się też port, który z pewnością zainteresuje miłośników statków.

Bulwar Gdyński Bulwar Gdyński Bulwar Gdyński Bulwar Gdyński Bulwar Gdyński Port Port Bulwar Gdyński Port Port Bulwar Gdyński Bulwar Gdyński Bulwar Gdyński Bulwar Gdyński

Kamienna Góra

Kamienna Góra to najmniejsza dzielnica miasta – znajduje się tam punkt widokowy, z którego można oglądać przepiękną panoramę Gdyni. Można się na niego dostać schodkami w zaledwie kilka minut, a przy plaży w Śródmieściu bez problemu znajdziemy prowadzące na nie drogowskazy. Osoby o słabej kondycji mogą wyjechać tam kolejką, która jest bezpłatna. Jednak mieści się w niej zaledwie 5 osób, a w sezonie mogą być do niej długie kolejki. Wówczas spacer zajmie mniej czasu, a przy okazji można podziwiać panoramę z Gdyni z innej perspektywy.

Kolejka na Kamienną Górę Kolejka na Kamienną Górę Kamienna Góra Widok z Kamiennej Góry Widok z Kamiennej Góry Widok z Kamiennej Góry Widok z Kamiennej Góry Widok z Kamiennej Góry Widok z Kamiennej Góry Widok z Kamiennej Góry Kamienna Góra

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *