Pozostajemy jeszcze chwilę w toskańskim klimacie! Ten rejon Włoch, podobnie zresztą jak inne, ma turystom wiele do zaoferowania. Wspaniała pogoda, piękne widoki i przepyszne jedzenie – to największe zalety tego państwa, które co roku przyciągają miliony zwiedzających. Dziś o tym, co koniecznie trzeba zrobić podczas pobytu w Toskanii.

Spacerować urokliwymi uliczkami!

Wąskie, kręte uliczki to jedna z najbardziej charakterystycznych cech toskańskich miasteczek. Raczej nie ma możliwości, żeby na żadną nie trafić podczas zwiedzania. Jednak w czasie spaceru po Toskanii nie ograniczajmy się jedynie do punktów wyznaczonych na mapach turystycznych. Bieganie jedynie po ustalonym szlaku to nie jest dobry pomysł na zwiedzanie Toskanii. Warto trochę pobłądzić i skręcać w różne uliczki, nie trzeba cały czas poruszać się zgodnie z mapą. Tylko wtedy będziemy mogli poczuć prawdziwie toskański klimat, a może nawet odkryjemy coś ciekawego, czego nie znajdziemy na żadnej mapie.

Toskania

Uliczki Toskanii

Spacerować górskimi ścieżkami!

Włochy kojarzą nam się z morzem i plażą, ale to niejedyne walory tego kraju. W czasie pobytu w Toskanii będziemy głównie gaje oliwne, winnice, górskie szczyty oraz urokliwe miejscowości. W czasie wizyty warto wybrać się chociaż na krótki spacer po górskich ścieżkach i podziwiać niesamowite widoki. Jeśli mamy więcej czasu, możemy się udać na dłuższą wycieczkę po jednym z parków lub szlaków.

Toskania

Toskania

Zwiedzić przynajmniej jedną z licznych świątyń!

To stolica Włoch kojarzy nam się nieodłącznie z chrześcijaństwem, ale w całym państwie znajdziemy niezwykłe świątynie. W Toskanii jest podobnie, więc koniecznie trzeba odwiedzić chociaż jedną z nich. Są osoby, które będą chciały wejść do każdej, a inni będą chcieli uniknąć tego etapu zwiedzania. Oczywiście, większość świątyń w środku jest do siebie podobna, a największe różnice widoczne są na zewnątrz. Jednak do niektórych warto wejść, np. do Katedry w Sienie zachwycającej przepięknym wnętrzem lub Kościoła św. Krzyża we Florencji, gdzie zwiedzimy krypty słynnych Włochów.

Wizyta w świątyni w czasie pobytu w Toskanii

Wizyta w świątyni w czasie pobytu w Toskanii

Katedra w Sienie

Katedra w Toskanii

Skosztować jedną z włoskich potraw!

Włosi słyną z wyśmienitego jedzenia, więc w czasie wizyty w Toskanii musimy koniecznie skosztować jedną ze słynnych potraw. Dotyczy to szczególnie osób, które we Włoszech są po raz pierwszy. Natomiast tych odwiedzających to państwo kolejny raz raczej nie trzeba do tego namawiać. W trakcie pobytu w Toskanii jadłam tylko włoskie potrawy. I wszystko było dokładnie takie jak lubię – sosy z dużej ilości pomidorów bez zbędnych dodatków. Takie potrawy mogłabym jeść codziennie! Chociaż muszę przyznać, że pizza trochę mnie rozczarowała. Lubię na cienki cieście, ale włoskie było dla mnie zbyt cienkie. Jeszcze przez oliwę bardzo źle kroiło, ale jak jeszcze kiedyś będę we Włoszech spróbuję ponownie. Może po prostu za pierwszym razem źle trafiłam.

potrawy do skosztowania w czasie pobytu w Toskanii

Skusić się na coś słodkiego!

W czasie pobytu we Włoszech możemy zapomnieć o diecie! Chociaż w Toskanii możemy się zdecydować na coś słodkiego, co nie zaszkodzi zbytnio naszej figurze. Ogromną popularnością cieszą się tam ciastka anyżowe, które można kupić na niemal wszędzie. Dlatego koniecznie trzeba je skosztować. Nie można też zapomnieć o lodach – w końcu Włochy z nich słyną. W Toskanii najlepsze dostaniemy w lodziarni w miejscowości San Gimignano. Możemy trafić na ogromną kolejkę, ale naprawdę warto w niej postać.

lody podczas pobytu w Toskanii

Napić się wina!

W trakcie pobytu w Toskanii nie możemy zapomnieć o winie. Ten rejon ma bogatą historię uprawy winorośli i produkcji wina, a sprzyjają temu górzysty teren oraz śródziemnomorski klimat. Wina z Toskanii są doceniane na całym świecie, a największym prestiżem cieszą się czerwone wytrawne. Warto też skosztować grappy, ale ostrzegam jest bardzo mocna. Na degustację najlepiej wybrać się do jednej z pięknych winnic, gdzie będziemy mieli pewność, że otrzymamy trunki najlepszej jakości.

degustacja wina w czasie pobytu w Toskanii

Może Cię również zainteresować:

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *