Jutro Halloween, które zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Ten zwyczaj ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak nawet ta druga grupa może się zdecydować na zwiedzanie w klimacie Halloween. W końcu w okresie październikowo-listopadowym miasta oferują różne atrakcje, które nawiązują do tego zwyczaju. 

Dyniowe Farmy

Dynia to jesienne warzywo, które wielu osobom kojarzy się z klimatem Halloween. W końcu to właśnie z niej przygotowuje się jedną z najpopularniejszych strasznych ozdób. Dynia zostaje wydrążona, a w niej umieszcza się lampion i ustawia się ją przy wejściu do domu lub w innym miejscu. Dlatego ciekawą formą rozrywki będą odwiedziny na jednej z licznych farm dyń. Taki wypad może być naprawdę doskonałą zabawą, z którego wiele osób wróci z niesamowitymi dyniami. Nie musimy z nich przecież robić halloweenowym ozdób, a przykładowo wykorzystać w kuchni. 

Straszne spacery

W różnych miastach w Polsce organizowane są spacery z przewodnikiem. Takie akcje często są darmowe, a w ich trakcie można poznać ciekawe historie. W październiku i listopadzie można znaleźć w wiele strasznych spacerów. Niekoniecznie obecne będą na nich duchy czy inne potwory, częściej poznamy wiele ciekawych i strasznych historii. Dlatego warto sprawdzić, czy w mieście, w którym mieszkamy lub które zamierzamy odwiedzić, organizowane są tego typu wydarzenia. Na pewno to będzie ciekawy sposób na spędzenie czasu i zwiedzanie w klimacie Halloween.

Halloween na zamku

Wśród nawiedzonych miejsc często pojawiają się zamki. W Polsce również nie brakuje kilku, w których pojawiały się różne zjawy, np. biała dama. Na przełomie października/listopada na niektórych zamkach (nie tylko tych nawiedzonych) organizowane są różne imprezy. W tym roku odbyła się już noc grozy na zamku w Czersku oraz dni pełne strachu na zamku w Mosznej, jutro Halloween dla osób dorosłych będzie na zamku w Książu czy Hotelu – Zamku Międzylesie. Natomiast na Zamku w Ogrodzieńcu można trafić na specjalną ofertę od Halloween do polskich Andrzejek. W przypadku wielu zamków organizuje się też nocne zwiedzanie, co pozwoli poczuć niezwykła atmosferę. Być może w Waszej okolicy też można jest jakiś zamek z nietypowymi atrakcjami. To w końcu kolejny świetny sposób na zwiedzanie w klimacie Halloween. 

Zwiedzanie zabytkowych cmentarzy

Kolejne miejsce, o którym mogą krążyć różne straszne legendy, to cmentarz. W okresie październiko-listopadowym można więc wybrać się tych najbardziej znanych. Nie tylko możemy poczuć chwilę grozy, ale też zapalić świeczkę i oddać hołd zmarłym. Dzięki temu pozostaniemy również wierni polskiej tradycji związanej z dniem Wszystkich Świętych. W miarę możliwości warto wybrać się na zwiedzanie po zmroku, aby poczuć niesamowity klimat. Warto jednak wcześniej sprawdzić, do której dany cmentarz jest otwarty. W końcu nikt nie chciałby być na nim uwięziony na noc. 

 

 

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *