Zadbane i błyszczące włosy stanowią ozdobę każdej kobiety. Często wydajemy mnóstwo pieniędzy na produkty, które mają poprawić ich stan, a efekty nie zawsze są zadowalające. Jednak na całym świecie kobiety mają receptury na naturalne maseczki to włosów.

Indie – maseczka z oleju kokosowego i curry

Hinduski słynną z pięknych i błyszczących włosów. Warto więc przetestować ich sposób na walkę z suchymi kosmykami. Jak to zrobić? Na małym ogniu gotujemy przez kilka minut olej kokosowy wraz z kilkoma liśćmi curry. Gdy mikstura się schłodzi masujemy nią włosy i skórę głowy. Następnie zanurzamy w gorącej wodzie ręcznik, wyciskamy go i owijamy nim włosy na 15 minut. W ten sposób składniki lepią wnikną i odżywią nasze kosmyki.

Japonia – maseczka z wodorostów

Japonki również mają wspaniałe włosy, które są efektem zdrowego trybu życia. W tym kraju bardzo ceni się wodorosty, ponieważ są bogate w minerały, co pomaga wzmocnić kosmyki. Są one nie tylko składnikiem diety, ale też maseczek do włosów. Wystarczy je ugotować i nałożyć na 15 minut, aby uzyskać gładkie kosmyki.

Kolumbia – maseczka z awokado

Kolumbijki chcą mieć gładkie i błyszczące włosy, wykorzystują do tego maseczkę z awokado. Też możesz skorzystać z ich receptury! Wystarczy, że połowę zmielonego awokado wymieszasz z dwoma białkami i nałożysz na włosy na 15 minut. Ten owoc możemy też połączyć z bananem i łyżeczką oliwy z oliwek, a następnie nałożyć na włosy pół godziny przed myciem.

Meksyk – maska z żelatyny

Meksykanki mogą nam zdradzić recepturę na maseczkę przeciw puszeniu się włosów. Potrzebne nam będą żelatyna, szklanka wody i łyżeczka octu jabłkowego. Mieszankę należy wetrzeć we włosy i pozostawić na 5 minut.

Niemcy – serum z piwa

Niemcy słyną ze swojej miłości do piwa – nie dziwi więc, że znajdują bogate zastosowanie dla tego trunku. My również możemy wypróbować ich sposób na mocne i błyszczące włosy. Jak to zrobić? Do butelki rozpylającej wlej pół litra piwa wymieszanego z letnią wodą, następnie spryskaj suche włosy tą mieszanką, a po 20 minutach spłucz.

Polska – maseczka jajeczna

W Polsce również mamy wiele przepisów na naturalne maseczki, za granicą znana jest ta wykonywana z jajek. Nie znacie jeszcze receptury? Żółtka mieszamy z sokiem cytryny i oliwą z oliwek. Następnie nakładamy na 15 minut na włosy i delikatnie spłukujemy. Po takiej miksturze nasze kosmyki staną się mocniejsze.

Włochy – maseczka z białek lub jogurtu

We Włoszech grzeje silne słońce, które może wysuszać włosy. Jednak włoskie kobiety mają swoje sposoby, aby je nawilżyć i zapobiec zniszczeniom. My używamy żółtek, Włoszki stosują białka – wystarczy je ubić i nałożyć na 10 minut na wilgotne włosy. Następnie spłukujemy letnią wodą i cieszymy się pięknymi kosmykami.

Jajko to niejedyny składnik menu, który Włoszki wykorzystują podczas pielęgnacji włosów. Ich sposobem na błyszczące kosmyki jest maseczka składająca się z szklanki jogurtu pełnego mleka i łyżeczki oliwy z oliwek. Mieszankę nakładamy na 5 minut na umyte włosy, a następnie spłukujemy zimną wodą.

Może Cię również zainteresować: