Muzeum Neonów to prywatna inicjatywa znajdująca się na warszawskiej Pradze Południe. W tym miejscu możemy podziwiać reklamy świetlne z dawnych lat. To pierwsza taka placówka w Polsce i jedna z nielicznych na świecie. Jednak czy warto się tam wybrać?

Muzeum Neonów

Do Muzeum Neonów w Warszawie planowałam się wybrać do dawna, ale zawsze coś stało na przeszkodzie. Miejsce cieszy się ogromną popularnością. Raz chciałam tam wejść w ramach Nocy Muzeów, ale ogromna kolejka mnie odstraszyła. Zdecydowałam się więc iść w inne miejsce, a do Muzeum Neonów wrócić przy innej okazji. Dobrze się stało, ponieważ w środku czekało mnie małe rozczarowanieSam pomysł na takie muzeum jest bardzo fajny. Niestety wykonanie trochę zawiodło. Jeszcze gdyby bilety wstępu były tańsze, np. 5-7 zł, to wejście byłoby warte swojej ceny. Natomiast 14 zł (bilet normalny) to trochę za dużo na to, co zastaniemy w środku. 

Muzeum Neonów

Kilka słabych stron Muzeum Neonów

Gdzieś widziałam informację, że Muzeum Neonów mieści się w ogromnej hali. To określenie jest trochę na wyrost – tak naprawdę neony rozwieszone są na niewielkiej powierzchni, którą można spokojnie przejść w kilkanaście minut. Więcej czasu zajmą próby zrobienia interesujących zdjęć niż samo oglądanie neonów i przejście muzeum. Natomiast osoby, które odpowiadały za ekspozycję chyba nie miały na to żadnego pomysłu. Neony sprawiają wrażenie jakby były zawieszone w pierwszym, lepszym miejscu i upchnięte tak, żeby zmieściło się ich jak najwięcej. Zbiory liczą ponad 200 egzemplarzy, a w czasie wizyty ma się wrażenie, że ich jest niewiele. Kolejną wadą jest fakt, że w czasie mojej wizyty niektóre z nich nie działały. 

Muzeum Neonów

A na koniec trochę pozytywów

Trochę ponarzekałam, ale po prostu długo czekałam, aby odwiedzić to muzeum, a na końcu czekało mnie małe rozczarowanie. Jednak Muzeum Neonów nie jest złym miejsc, tylko za cenę wstępu można się było spodziewać, że będzie trochę lepiej. Teraz trochę pozytywnych stron. Największą zaletą muzeum oczywiście są same neony – intensywne kolory sprawiają, że zaświecone wyglądają bardzo ciekawie. To sprawia, że Muzeum Neonów jest świetnym miejscem na ciekawą sesję fotograficzną. I gdyby cena była niższa naprawdę byłoby warte odwiedzenia. Natomiast przy obecnej kwocie za wstęp warto by było włożyć trochę więcej pracy w jego aranżację. Wówczas stałoby się ciekawym elementem odmienionej kreatywno-kulturalnego Soho Factory. W dodatku to jedyne takie miejsce w całej Europie, więc chociażby z tego względu warto tam zajrzeć.

Muzeum Neonów

Muzeum Neonów

Na koniec jeszcze mała galeria neonów 🙂 Wystarczy kliknąć w zdjęcie, aby zobaczyć całość.

[ngg src=”galleries” ids=”11″ display=”basic_thumbnail” images_per_page=”10″ number_of_columns=”3″ template=”default”]

 

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *