W zeszłym tygodniu wybrałam się na kilka godzin do Muszyny. Mimo, że w dzieciństwie wielokrotnie byłam w pobliskiej Krynicy, to Muszynę chyba odwiedziłam pierwszy raz w życiu. W sumie nic dziwnego, bo jeszcze niedawno Krynica była o wiele ciekawszą miejscowością. Jednak jakiś czas temu w Muszynie powstały ogrody, które zdecydowanie warto odwiedzić. W dodatku miłośnicy gór będą zachwyceni pobytem w tej miejscowości, gdyż znajdą tam wiele ciekawych tras do wędrówek.

Muszyna

Ogrody sensoryczne

Kilka lat temu byłam pod ogromnym wrażeniem ogrodów sensorycznych w Inowrocławiu. Jednak te w Muszynie okazały się jeszcze piękniejsze. Wszystko dlatego, że są okazalsze niż te w Inowrocławiu, a w dodatku otoczone górami, co dodaje im jeszcze większego uroku. Obecnie trwają prace nad ogrodami, więc w przyszłości będą jeszcze piękniejsze, a w szczególności zachwycą wiosną, gdy wszystko zakwitnie. Jednak już teraz warto je zobaczyć! Ogrody podzielone są na kilka stref: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową oraz smakową. Dzięki temu może zintensyfikowany sposób oddziaływać na wszystkie zmysły. Wielu osobom szczególnie może spodobać się ogród smaków, gdzie oprócz podziwiania roślin, mamy szansę skosztować pysznych owoców.

Ogrody Sensoryczne w Muszynie Ogrody Sensoryczne w Muszynie Ogrody Sensoryczne w Muszynie

 

Ogrody Sensoryczne w Muszynie Ogrody Sensoryczne w Muszynie

 

Ogrody Sensoryczne w Muszynie
Posąg Afrodyty
Ogrody Sensoryczne w Muszynie
Dalsza rozbudowa ogrodów sensorycznych.
Dalsza rozbudowa ogrodów sensorycznych.
Dalsza rozbudowa ogrodów sensorycznych.

A takie widoki możemy podziwiać w trakcie spaceru po ogrodach 🙂

Widoki z ogrodów sensorycznych w Muszynie Widoki z ogrodów sensorycznych w Muszynie Widoki z ogrodów sensorycznych w Muszynie

Muszyna: stawy rekreacyjne

Poniżej ogrodów sensorycznych znajduje się kolejna warta uwagi atrakcja, czyli stawy rekreacyjne. Jest to przepiękny ogród otoczony górami wzorowany na greckich i rzymskich. W ogrodzie znajdziemy nie tylko rośliny oraz stawy, ale też rzeźby przedstawiające muzy bogów oraz cztery pory roku.

Muszyna: Stawy rekreacyjne

Muszyna: Stawy rekreacyjne
Można wrzucić pieniążki na szczęście, jak widać wiele osób już to zrobiło 🙂

Muszyna: Stawy rekreacyjne

Muszyna: Stawy rekreacyjne

Muszyna: Stawy rekreacyjne

Ogrody biblijne

Muszyna ma jeszcze jedną ciekawą atrakcję, a są nią ogrody biblijne. W tym miejscu na świeżym powietrzu możemy sobie przypomnieć wydarzenia z Biblii. Na miejscu znajduje się pięć ogrodów: historii zbawienia, krajobrazów biblijnych, nauki proroków, dziecięcy Ogród Biblijny i Ogród zakochanych a w przyszłości Areopag biblijny. Jest to największy tego typu obszar w Polsce i warto je odwiedzić w czasie pobytu w Muszynie lub okolicach. Ogrody są czynne od wtorku do soboty w godzinach w godzinach 10:00 – 20:00, natomiast w niedzielę w godzinach 9:00-22:00. Ich zwiedzanie jest bezpłatne, a o pełnych godzinach możemy poznać ogrody razem z przewodnikiem.

Ogrody biblijne

Ogrody biblijne

Ogrody biblijne

Ogrody biblijne

Ogrody biblijne

Może Cię również zainteresować:

10 komentarzy

  1. Bardzo ciekawy opis przepięknego Beskidu sądeckiego, zwłaszcza tak bardzo popularnych w Muszynie ogrodów sensorycznych, dużo o nich czytałam, niedługo się wybiorę, piękna złota jesień jest na pewno właściwa pora na tego typu wycieczki. Dziękuje za piękny reportaż .

  2. Mieszkam w Nowym Sączu. Tak bardzo doceniam piękno tych terenów. W którąkolwiek stronę człowiek sie wybierze, jest przepięknie!!! Byłam w Muszynie, ale nie narobilam tyle ciekawych zdjęć co Ty:) dzięki za przypomnienie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *