Najczęściej ludzie marzą o lecie, ciepłym morzu i pięknych plażach. Jednak zima również ma swój urok. O tej porze roku możemy podziwiać piękne pejzaże pokryte warstwą śniegu lub lodu. Niektóre z nich wtedy stają się jeszcze bardziej zachwycające. Przedstawiam Wam listę miejsc, które zimą wyglądają wyjątkowo pięknie.

Neuschwanstein, Niemcy

Neuschwanstein zimą

Neuschwanstein zamek znajdujący się nad miejscowością Hohenschwangau w południowo-zachodniej Bawarii. Wygląda on niezwykle bajkowo i był inspiracją twórców Disneya przy produkcji „Śpiącej Królewny”. Nic dziwnego malownicze położenie zamku naprawdę robi wrażenie o każdej porze roku. Jednak zimą wygląda wyjątkowo pięknie, gdy śnieg pokrywa otaczający las.

Bled, Słowenia

Bled zimą

Bled to miejscowość turystyczna w południowo-wschodniej Słowenii. Spacer po miejscowości nie powinien ominąć słynnego jeziora. Na jego środku znajduje się wyspa z XVII-wieczny kościołem, a tle góry. Całe otoczenie przypomina piękną widokówkę, a zimą wygląda jeszcze bardziej malowniczo.

Laponia

Laponia

Laponia zimą

Wśród pięknych zimowych widoków nie może zabraknąć siedziby Św. Mikołaja. W Laponii znajdziemy mnóstwo atrakcji – mnóstwo śniegu, ponad 200 000 reniferów, grotę Św. Mikołaja, a także wspaniałe widoki. W styczniu, lutym oraz marcu można tam podziwiać zorzę polarną.

Norweskie fiordy

 

Norweskie fiordy to jeden z naturalnych cudów świata, więc muszą wyglądać pięknie. Fiordy można podziwiać w kilku miejscach na świecie, ale to te w Norwegii są najpiękniejsze. Zimą, gdy pokrywa je gruba warstwa śniegu i lody, prezentują się jeszcze bardziej malowniczo.

Park Narodowy Yellowstone, USA

Yellowstone zimą

Słynny Park Narodowy Yellowstone znajduje się na terenie aż trzech stanów. Jest on domem dla wielu zwierząt, a także cechuje się bogatą roślinnością. Zimą, gdy ogromny teren parku pokryty jest śniegiem, robi jeszcze większe wrażenie na zwiedzających.

Park Narodowy Banff, Kanada

Lake Loiuse zimą

Park Narodowy Banff to prawdziwa gratka dla miłośników zimy. Na jego terenie jest nie tylko pięknie, ale też znajdziemy mnóstwo atrakcji.W dodatku odbywają się tam słynne konkursy rzeźby lodowej, więc widoki są niesamowite. Lodowe figurki na tle ośnieżonych, majestatycznych gór prezentują się znakomicie.

Harbin, Chiny

Harbin zimą

Harbin to najzimniejsze chińskie miasto – zimą temperatura spada tam nawet poniżej -20° C. Najlepiej wybrać się tam w styczniu, gdy odbywa się największy na świecie Festiwal Rzeźb Lodowych i Śnieżnych. Rozciąga się on na olbrzymim obszarze po oby stronach rzeki Sungari, co gwarantuje bajeczny widok i mnóstwo rzeźb do podziwiania.

Kioto, Japonia

Kioto zimą

Kioto to jedno z najpiękniejszych miast świata. Jest tam mnóstwo malowniczych świątyń oraz ogrodów, które chętnie odwiedzają turyści. Przepiękny Park Kwiatów rozświetla aż 3 mln żarówek. To wszystko pod warstwą śniegu wygląda jeszcze bardziej bajkowo. W dodatku tam również odbywa się Konkurs Rzeźby Śnieżnej.

 

Może Cię również zainteresować:

3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *