Nowy Rok sprzyja pewnym podsumowaniom tego, który już minął. Podobnie jak w zeszłym roku, postanowiłam przygotować mały wpis dotyczący zeszłorocznych podróży. Muszę przyznać, że jestem z nich zadowolona, ale mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Oto małe podsumowanie zeszłorocznych podróży.

Podróże w 2019 roku

W zeszłym roku podróżowanie zaczęłam dość późno, bo dopiero pod koniec stycznia. Wówczas wybrałam się do Zakopanego w poszukiwaniu prawdziwej zimy. Udało się ją znaleźć, ale tłumy turystów trochę psuły wyjazd. Góry zdecydowanie lepiej podziwia się w ciszy i spokoju, na szczęście udało mi się znaleźć takie puste miejsce. Dodatkową atrakcją Zakopanego był Śnieżny Labirynt, który dostarczył ogromnej frajdy.

Jednodniowy wyjazd do Zakopanego

Snowlandia – śnieżny labirynt w Zakopanem

Następnym punktem podróżniczym była Łódź, którą odwiedziłam ze względu na odbywającą się tam Wystawę Moda Polska, przy okazji postanowiłam też trochę pospacerować po mieście i odkryć najciekawsze miejsca. Na temat miasta udało się stworzyć trzy wpisy:

Jednodniowa wycieczka do Łodzi

Wystawa “Jerzy Antkowiak – Moda Polska” w Łodzi

6 obiektów, które warto zobaczyć w czasie krótkiego pobytu Łodzi

W marcu w końcu nadszedł moment na pierwszy wyjazd zagraniczny w 2019 roku. Padło na Mediolan, o którym marzyłam od dawna. Trochę się obawiałam, ponieważ słyszałam wiele negatywnych opinii. Natomiast mi Mediolan bardzo się spodobał i z pewnością jeszcze go odwiedzę. Wystarczy tylko wybrać się w inne miejsca, a nie tylko te typowo turystyczne. W czasie wizyty w Mediolanie wybrałam się też na jednodniową wycieczkę do Como i pierwszy raz trafiłam nad jezioro, nad którym panował wyjątkowo nadmorski klimat.

Wyjazd na przedłużony weekend: Mediolan i Como

Co warto wiedzieć o komunikacji miejskiej przed wyjazdem do Mediolanu?

7 miejsc, które warto odwiedzić w Mediolanie

Como – malownicza miejscowość nad jeziorem

Majówkę znowu spędziłam w Polsce, tym razem padło na Łebę. Natomiast główną atrakcją tego wyjazdu był wycieczka na wydmy, na których można było się poczuć, jak na pustyni.

Majówka w Łebie

Słowiński Park Narodowy – miejsce, gdzie można się poczuć jak na pustyni

W maju czekał na mnie kolejny wyjazd. Tym razem tydzień w Hiszpanii – był to pobyt organizowany przez biuro turystyczne i dużo czasu spędziłam w hotelu, ale udało mi się odkryć kilka ciekawych miejscowości, a także przekonać się, że nawet w typowym kurorcie turystycznym można znaleźć kilka perełek.

7 miejsc w Kadyksie, które warto zobaczyć w trakcie krótkiego pobytu!

Kadyks – najbardziej uśmiechnięte miasto w Hiszpanii

Chiclana de la Frontera – malownicza miejscowość położona niedaleko Kadyksu

Wyjazd do Hiszpanii rozpoczął się w Berlinie, więc po raz kolejny udało mi się pospacerować po tym mieście i zobaczyć pozostałości Muru Berlińskiego.

Mur Berliński – kiedyś symbol podziału Europy, dziś atrakcja turystyczna

W wakacje zrezygnowałam z dalekich wyjazdów, ale udało mi się wyjechać na kilka dni do Gdyni i pierwszy raz spędzić tam trochę więcej czasu. Dzięki temu mogłam lepiej poznać to miasto.

Wakacyjny weekend w Gdyni – spacery nad brzegiem morza

Natomiast koniec lata i początek jesieni upłyną na zwiedzaniu mniejszych miejscowości w okolicy Warszawy. Takie krótkie i niedrogie wycieczki sprawiły, że przekonałam się, że Mazowsze też jest ciekawym rejonem.

Twierdza Modlin – interesujący zabytek militarny 40 km od Warszawy

Garnizon Modlin – Wieża Tatarska

Żyrardów – dawna polska stolica lnu

Do Warki na Warkę… i nie tylko

Spacer po Warce: park na Winiarach i inne atrakcje

Czersk – dawna siedziba książąt mazowieckich

Jednak najlepsze wyjazdy czekały na mnie dopiero pod koniec roku, a wiele jeszcze zostało do opisania. W listopadzie wybrałam się na tygodniowy urlop na Sycylię, który był pełen przygód. Do tej pory napisałam dopiero ogólny wpis o tym wyjeździe, a także o wyprawie na Etnę. W tym roku na pewno pojawi się jeszcze kilka postów z tego wyjazdu.

4 pory roku 7 dni – czyli listopadowa wyprawa na Sycylię (Syrakuzy, Taormina, Katania)

Co warto wiedzieć przed wyprawą na Etnę?

Natomiast w grudniu pojechałam do Wiednia, żeby zobaczyć, jak wyglądają Jarmarki Bożonarodzeniowe poza Polską. O Jarmarkach już napisałam post, niedługo z pewnością napiszę coś o Wiedniu.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Wiedniu

Końcówka roku też była piękna i wyjazdowa, ponieważ pożegnałam ją nad polskim morzem. Dzięki temu w styczniu będę miała, co opisywać, więc w pierwszym miesiącu roku nie planuję wyjazdów, ale myślę, że później będzie jeszcze ciekawiej niż 2019 roku.

Kilka wpisów o Warszawie

2019 rok to też czas, w którym zdecydowałam się trochę lepiej opisać Warszawę – miasto, w którym mieszkam. Opisałam kilka miejsc znanych każdemu turyście, ale też kilka takich, które sama odkryłam niedawno. Znalazło się też miejsce na pierwszy poradnikowy wpis, gdzie można tanio zjeść w stolicy, a cały czas gromadzę materiały do kolejnego.

Łazienki Królewskie –  doskonałe miejsce na spacer o każdej porze roku

Łazienki Królewskie w środku

Muzeum Neonów w Warszawie – jedyne takie miejsce w Europie

Wycieczka do Morysina – nieznanej strony Wilanowa

Pałac i Ogród w Wilanowie miejsce nazywane polskim Wersalem

Gdzie zjeść tanio w Warszawie?

Farma dyń – ciekawe miejsce na jesienne popołudnie!

Fort Bema – najlepiej zachowany fort Twierdzy Warszawa

Wpisy z 2019 roku o wyjazdach z 2018

W poprzednim roku napisałam też kilka zaległych wpisów dotyczących podróży w 2018 roku:

  • Alberobello to niesamowite włoskie miasteczko, w którym można się poczuć, jak w wiosce smerfów – udało mi się je odwiedzić podczas listopadowej wycieczki po Apulii (zobacz wpis);
  • Wylot do Apulii miałam z Berlina, więc w tym czasie udało mi się pospacerować po mieście przez kilka godzin i zdobyć trochę materiałów do wpisu (kliknij w link);
  • Kolejnym miejscem, które odwiedziłam w 2018 roku, a opisałam w 2019 to Matera;
  • Nie zabrakło też wpisu, w którym polecałam kilka lokali gastronomicznych w Bari (kliknij w link);
  • Udało mi się nawet znaleźć stare notatki z wyjazdu do Barcelony w 2015 i opisać w skrócie to miasto (post1) i (post2);

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *