W okresie przedświątecznym większość miast zyskuje zupełnie nową odsłonę. Nie inaczej jest w stolicy naszego kraju. Przed świętami na ulicach Warszawy można znaleźć wiele ciekawych dekoracji. Jednak największą popularnością cieszy się Królewski Ogród Światła znajdujący się obok Pałacu w Wilanowie.

Królewski Ogród Światła – podstawowe informacje

Na terenie parku w Wilanowie od kilku lat na zwiedzających czeka nie lada atrakcja. Królewski Ogród Światła to świetlna instalacja, którą odwiedza wiele osób przebywających w Warszawie. Niezwykłe połączenie pokazów świetlnych i muzyki klasycznej to coś, co warto zobaczyć. W tym roku zadbano, aby każdy chętny zdążył obejrzeć przygotowane atrakcje. Królewski Ogród Światła jest czynny codziennie w godzinach 16.00-21.00. Niezwykłych iluminacji nie będziemy mogli zobaczyć tylko w Wigilię oraz Sylwestra. Atrakcja została otwarta 13 października (moim zdaniem nieco za wcześnie), a jej zamnięcie nastąpi 24 lutego 2019 roku. Dlatego osoby, które chcą zobaczyć pokazy mają jeszcze mnóstwo czasu, a poniżej kilka zdjęć na zachętę:

Królewski Ogród Światła

Królewski Ogród Światła

Królewski Ogród Światła

This slideshow requires JavaScript.

Powyższe atrakcje można zobaczyć codziennie. Jednak w weekendy, a także w Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok oraz Walentynki dodatkowo na ścianach Pałacu w Wilanowie wyświetlane są mappingi 0 17.30, 18.30 i 19.30. Każdy z nich przedstawia zupełnie inną historię. Niestety nie miałam okazji zobaczyć pierwszego mappingu. Natomiast jeśli ktoś waha się pomiędzy przyjściem na mapping o 18.30 czy 19.30, zdecydowanie polecam ten pierwszy. Warto też pamiętać, że ze względu na mappingi bilety są droższe, ale na prawdę warto wydać te pieniądze.

Ceny biletów:

  • Poniedziałek-Czwartek (zwykły 10 zł, ulgowy 5 zł),
  • Piątek-Niedziela (zwykły 20 zł, ulgowy 10 zł).

This slideshow requires JavaScript.

A tak z kolei Ogród Światła prezentował się w 2015 roku:

This slideshow requires JavaScript.

Może Cię również zainteresować:

2 komentarze

  1. Wstyd się przyznać, ale w Warszawie jeszcze nie byliśmy, chyba czas najwyższy to zmienić, widząc te iluminacje zachęciłaś nas do wyjazdu do Warszawy… Pozdrawiam serdecznie i dziękujemy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *