Ostatnio pisałam, co warto zobaczyć w Kadyksie – najstarszym i najbardziej uśmiechniętym mieście w Hiszpanii. To ciekawe miejsce, które naładuje nas pozytywną energią. W końcu przez większą część roku panuje tam słoneczna pogoda, a mieszkańcy zawsze są uśmiechnięci. Poza tym w Kadyksie możemy liczyć na piękne widoki i nie zapominajmy, że jest to właśnie miejsce narodzin pieśni flamenco. Miasto ma również ogromne znaczenie historyczne dla Hiszpanii – to właśnie tam spisano pierwszą hiszpańską konstytucję. Z Kadyksu też wypływał Krzysztof Kolumb w swoją drugą i czwartą podróż. Jeżeli to jeszcze Was nie przekonało do odwiedzenia tego miasta, to zapraszam do małej galerii przedstawiającej piękno tego miejsca.

[ngg src=”galleries” ids=”3″ display=”basic_slideshow” arrows=”1″ transition_style=”slide” show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”Pokaż zdjęcia”]

Na koniec jeszcze mała ciekawostka! Kadyks często bywa nazywany Hawaną Europy – nie dzieje się do bez powodu, między miastami można zauważyć pewne podobieństwo. Sprawiło to, że hiszpańskie miasto zagrało stolicę Kuby w jednej części o przygodach Jamesa Bonda Śmierć nadejdzie jutro.

 

Może Cię również zainteresować:

3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *