Właśnie się zorientowałam, że dawno nie było nic o ciekawych miejsca na świecie w filmach – ostatni raz pojawiły się jesienne pejzaże. Tak więc już nadrabiam! Na przełomie roku pisałam sporo o Apulii, dlatego zdecydowała się teraz poszukać filmów z tym rejonem Włoch w tle. Przyznam szczerze, łatwo nie było. Apulia to jeden z najpiękniejszych rejonów Włoch, ale nieodkryty przez zagranicznych turystów i filmowców. Udało mi się znaleźć tylko 2 zagraniczne filmy kręcone w Apulii. W sąsiednim regionie (Bazylikancie) znajduje się nieco bardziej doceniana przez filmowców Matera. Listę uzupełniłam więc obrazami tam nakręconymi.

Filmy kręcone w Apulii

Spring (2014)

W przepięknym apulijskim miasteczku Polignano a Mare powstały zdjęcia do horroru Spring. Młody Amerykanin opuszcza Stany i przenosi się do Włoch. Na miejscu spotyka piękną kobietę, która skrywa mroczną tajemnicę. Film mogą obejrzeć również o słaby nerwach, ponieważ nie należy on do najstraszniejszych horrorów. Natomiast piękne widoki wynagrodzą nam chwile strachu.

Walking on Sunshine. Chodzę w słońcu (2014)

W Apulii powstały też zdjęcia do musicalu Walking on sunshine. Chodzę w słońcu. To historia, w której angielska dziewczyna przybywa do Włoch na spontaniczny ślub siostry. Niestety w przyszłym panu młodym rozpoznaje mężczyznę, w którym kiedyś się zakochała.

Filmy kręcone w Materze

W Materze powstały zdjęcia do kilku filmów o tematyce chrześcijańskiej. Filmowcy uznali, że miasteczko i okoliczne góry idealnie wcieli się w rolę starożytnej Jerozolimy. Oto lista filmów o tematyce chrześcijańskiej do których część zdjęć powstała w Materze:

Pasja (2004)

Maria Magdalena (2018)

Narodzenie (2006)

Młody Mesjasz (2016)

Król Dawid (1985)

https://m.youtube.com/watch?v=oDKQgzL8fNE

Inne filmy, do których sceny nagrano w Materze:

Ben-Hur (2016)

Ben-Hur to opowieść o człowieku, który zostaje oskarżony o zdradę i skazany na żywot niewolnika. Historia ta doczekała się kilku wersji, sceny do najnowszej z nich nagrywano m.in. w Materze i apulijskiej miejscowości Gravina di Puglia.

Omen (2006)

W nowszej wersji filmu o synu diabła również znajdziemy kilka scen nagranych w Materze.

 

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *