Osoby, które jeżdżą na nartach lub desce snowboardowej doskonale wiedzą, że góry zimą mają swój urok. Jednak wcale nie trzeba uprawiać sportów zimowych, żeby go docenić. Góry, szczególnie w okresie zimowych, mają mnóstwo zalet, które przyciągają. Większość z Was pewnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale niektórzy o tym zapomnieli. Dlatego podaję kilka powodów, dla których warto jechać zimą w góry.

Niesamowite widoki

Góry wyglądają pięknie o każdej porze roku. Jednak, gdy śnieg pokrywa większość szczytów, to prezentują się wręcz bajkowo. To właśnie w górach możemy docenić prawdziwą zimę! Śnieg dłużej się utrzymuje i rzeczywiście jest wtedy biało, a nie szaro-buro. Możemy więc mieć okazję podziwiać mnóstwo wspaniałych widoków.

Zima w górach
Zima w górach
Zima w górach

Już samo podziwianie zimowych krajobrazów zachęca do wyjazdu, ale to niejedyne zalety gór.

Pozytywny wpływ na zdrowie i formę

W górach jest wiele miejsc, gdzie samochody nie są w stanie dojechać, więc jest tam znacznie mniej zanieczyszczeń. W dodatku powietrze jest krystalicznie czyste, a do tego chłodne i rześkie, co znacznie ułatwia oddychanie. To wszystko doskonale wpływa na nasze zdrowie. Jednak to nie wszystko. W czasie pobytu w górach raczej nikt nie siedzi w pokoju hotelowych. Część osób udaje się na spacer, inni korzystają z term. Niezależnie od tego, którą formę spędzania czasu wybierzemy, to nasze zdrowie i forma znacząco się poprawi.

Zima w górach

Odpoczynek od zgiełku i tłumów

Na górskich spacerach zimą raczej nie spotkamy tłumów turystów pod warunkiem, że wybierzemy mniej popularne miejsce. Dlatego warto się tam wybrać, jeśli szukamy odrobiny ciszy i spokoju. Na takim wyjeździe wreszcie możemy odpocząć od tłumów i spacerować z dala od zgiełku, dzięki czemu łatwiej nam będzie rozmyślać o różnych sprawach. Oczywiście powinniśmy wtedy unikać stoków narciarskich, bo tam zawsze będzie mnóstwo ludzi.

Zima w górach

Dlatego warto skorzystać, że jeszcze trwa prawdziwa zima i wybrać się w góry chociaż na chwilę 🙂

szkoła narciarska marilleva

Może Cię również zainteresować:

3 komentarze

  1. A może by tak góry latem lub wiosną? Taki wyjazd może być doskonałą alternatywą dla tych, których białe ośnieżone widoki wciąż nie zachęcają. Delikatny podmuch wiatru, świeże powietrze, przyjemny klimat i… zasłużony odpoczynek na łonie natury. Czego więc chcieć więcej?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *