Osoby, które jeżdżą na nartach lub desce snowboardowej doskonale wiedzą, że góry zimą mają swój urok. Jednak wcale nie trzeba uprawiać sportów zimowych, żeby go docenić. Góry, szczególnie w okresie zimowych, mają mnóstwo zalet, które przyciągają. Większość z Was pewnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale niektórzy o tym zapomnieli. Dlatego podaję kilka powodów, dla których warto jechać zimą w góry.

Niesamowite widoki

Góry wyglądają pięknie o każdej porze roku. Jednak, gdy śnieg pokrywa większość szczytów, to prezentują się wręcz bajkowo. To właśnie w górach możemy docenić prawdziwą zimę! Śnieg dłużej się utrzymuje i rzeczywiście jest wtedy biało, a nie szaro-buro. Możemy więc mieć okazję podziwiać mnóstwo wspaniałych widoków.

Zima w górach
Zima w górach
Zima w górach

Już samo podziwianie zimowych krajobrazów zachęca do wyjazdu, ale to niejedyne zalety gór.

Pozytywny wpływ na zdrowie i formę

W górach jest wiele miejsc, gdzie samochody nie są w stanie dojechać, więc jest tam znacznie mniej zanieczyszczeń. W dodatku powietrze jest krystalicznie czyste, a do tego chłodne i rześkie, co znacznie ułatwia oddychanie. To wszystko doskonale wpływa na nasze zdrowie. Jednak to nie wszystko. W czasie pobytu w górach raczej nikt nie siedzi w pokoju hotelowych. Część osób udaje się na spacer, inni korzystają z term. Niezależnie od tego, którą formę spędzania czasu wybierzemy, to nasze zdrowie i forma znacząco się poprawi.

Zima w górach

Odpoczynek od zgiełku i tłumów

Na górskich spacerach zimą raczej nie spotkamy tłumów turystów pod warunkiem, że wybierzemy mniej popularne miejsce. Dlatego warto się tam wybrać, jeśli szukamy odrobiny ciszy i spokoju. Na takim wyjeździe wreszcie możemy odpocząć od tłumów i spacerować z dala od zgiełku, dzięki czemu łatwiej nam będzie rozmyślać o różnych sprawach. Oczywiście powinniśmy wtedy unikać stoków narciarskich, bo tam zawsze będzie mnóstwo ludzi.

Zima w górach

Dlatego warto skorzystać, że jeszcze trwa prawdziwa zima i wybrać się w góry chociaż na chwilę 🙂

szkoła narciarska marilleva

Może Cię również zainteresować: