Ciechocinek kojarzy nam się z miejscem tylko dla emerytów, ale to niekoniecznie prawda. Uroki tej uzdrowiskowej miejscowości może docenić każdy. Niekoniecznie trzeba wyjeżdżać tam na dłuższy pobyt. W Ciechocinku można spędzić dzień,  weekend lub zrobić sobie kilkugodzinną przerwę w trasie.

Ciechocinek

Wiosną zeszłego roku sama spędziłam kilka godzin w Ciechocinku i bardzo mi się tam podobało, ale w moim przypadku tyle czasu wystarczyło, aby zwiedzić miejscowość. Osoby, które chciałyby trochę odpocząć lub skorzystać z walorów uzdrowiska powinny tam zostać trochę dłużej.

Ciechocinek

Ciechocinek to miasto o charakterze uzdrowiskowym, w którym znajdziemy szpitale, sanatoria, zakłady przyrodolecznicze, warzelnię soli oraz pijalnię wód mineralnych, ale też ośrodki wypoczynkowe, hotele i restauracje. Podstawą funkcjonowania uzdrowiska są wody lecznicze pochodzące z licznych źródeł solankowych. W dodatku, część uzdrowiskowa jest bardzo zielona, ponieważ znajdują się tam parki, skwery oraz kwietniki.

Ciechocinek
Pomnik ku pamięci Romualda Traugutta
Ciechocinek
Neogotycki Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Ciechocinek
Teatr letni

Park Zdrojowy

Ciechocinek

Park Zdrojowy to największy park w Ciechocinku, który powstał z ogrodu spacerowego w XIX wieku na podstawie projektu Hipolita Cybulskiego. Jest idealne miejsce do spacerów w pięknych otoczeniu. Na terenie parku rosną klony, dęby, lipy, świerki, a także kłęk kanadyjski, miłorząb dwuklapowy, skrzydłorzech kaukaski i tulipanowiec amerykański. Znajdują się tam też godne uwagi budynki, a także odbywa mnóstwo imprez kulturalnych.

Ciechocinek

Ciechocinek

Ciechocinek
Muszla koncertowa w stylu zakopiańskim

Ciechocinek

Ciechocinek
Pijalnia wód mineralnych

Tężnie

Ciechocinek

Tężnie wraz z przylegającym do nich Parkiem Zdrowia to niewątpliwa atrakcja dla turystów. Zespół trzech tężni solankowych to największa tego typu konstrukcja w całej Europie. Wokół nich unosi się bogaty w jod mikroklimat, który tworzy naturalne lecznicze inhalatorium. W sezonie w godzinach 9.00-18.00 za wstęp za teren tężni pobierane są opłaty.

Ciechocinek

Bilet normalny – dni powszechne 3.50 zł/soboty, niedziele i święta 4 zł

z kartą dużej rodzinki – 2.90 zł/3.40 zł

Bilet ulgowy – 1.50 zł/2 zł

z kartą dużej rodzinki- 1.30 zł/1.70 zł

Bilet rodzinny – 8.00 zł/10.00 zł

Ciechocinek Ciechocinek Ciechocinek Ciechocinek Ciechocinek

Ciechocinek Ciechocinek Ciechocinek

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

  1. Byłam w Ciechocinku w hotelu i mogłam skorzystać z uroków Ciechocinka 3 razy wybrałam się na spacer do tezni i wdychalam jod. Polecam każdemu takie spacery. Miasteczko bardzo atrakcyjne warto się tam wybrać i wypocząć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *