Węgry od zawsze przyciągają wielu turystów. Ten kraj może się pochwalić nie tylko przepiękną stolicą, ale też innymi godnymi uwagi miejscowościami. Ich głównymi zaletami są niskie ceny, przepyszne wino oraz baseny termalne. Jedną z takich miejscowości jest Bogasc położony w północno-wschodniej części Węgier.

Bogacs

To doskonały wybór dla osób, które chcą wypocząć w świetnej atmosferze. Znajdziemy tam duży kompleks termalny z siarkową wodą leczniczą. Jest ona szczególnie polecana przy leczeniu chorób narządów ruchowych i układu krążenia. W sezonie letnim goście mają do dyspozycji aż 9 basenów przystosowanych do różnych grup wiekowych oraz zjeżdżalnie zapewniające doskonałą rozrywkę. Nic więc dziwnego, że w ciągu dnia to właśnie tam spotkamy większość wczasowiczów.

 

Bogacs Bogacs

Wieczorem Bogasc zachęca swoich gości do doskonałej zabawy. W winiarniach o nietypowym wyglądzie możemy kupić tanie wino o doskonałym smaku (przyznam, że to najlepsze wino, jakie do tej pory piłam), a na zewnątrz odbywa się zabawa taneczna. Muzyka roznosi się po całej miejscowości i wszędzie da się poczuć zabawowy klimat.

 

 

 

Bogacs
Winiarnia
Winiarnie

To nie wszystkie zalety Bogasca, który leży u stóp Gór Bukowych, więc może zaskoczyć osoby, którym Węgry kojarzą się rozległą równiną. Przez całą drogę będziemy mogli podziwiać piękne widoki. W dodatku, miejscowość leży w niewielkiej odległości od Mezőkövesd oraz Egeru – jednego z najpiękniejszych miast w północnej części Węgier, do których możemy wybrać się na zwiedzanie, gdy znudzi nam się leniuchowanie w basenach.

Na Węgrzech często znajdziemy bez problemu miejsca noclegowe bez wcześniejszej rezerwacji, ale musimy uważać. Wiele osób decyduje się na wyjazd w okolicach 15 sierpnia. W tym czasie mają szansę mieć więcej wolnego nie wykorzystując wiele dni urlopu. Jednak w tej sytuacji trzeba wcześnie pomyśleć o noclegu. Na Węgrzech 20 sierpnia przypada święto narodowe, a w tym czasie wiele osób przyjeżdża właśnie do Bogacsa.

Może Cię również zainteresować:

1 komentarz

  1. sympatyczne misteczko ,gdzie mozna spedzic wakacje w przyzwoitej cenie .Baseny z termalna oda pluspobytu jest taki ze kupujac biet na dzien otrzymujemy opske i mozemy spokojnie wchodzic na baseny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *