Planowanie podróży to nie jest proste zadanie. Schody zaczynają się w momencie, gdy w czasie wyjazdu chcemy odwiedzić kilka różnych miast, a nawet państw. Takie planowanie nie zawsze jest proste, ponieważ często musimy z wyprzedzeniem znaleźć odpowiedni autobus lub pociąg. Jednak nie ma powodu do obaw sami też doskonale możemy zaplanować całą podróż. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie. Oto kilka stron i aplikacji, które przydadzą się do planowania transportu jeszcze przed wyjazdem.

GoogleMaps

GoogleMap to jedna z tych aplikacji, po którą często sięga każdy z nas. Doskonale sprawdza się na co dzień, gdy chcemy znaleźć drogę do celu, ale też znajduje najlepszy transport. Pomocna okaże się też w czasie wyjazdu. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że świetnie pokaże nam trasę jazdy samochodem czy spaceru do konkretnego miejsca. Nie każdy jednak pamięta, że może nam też pokazać dostępne pociągi oraz autobusu w danym rejonie, a także różne trasy w naszej okolicy. Nie możemy jednak zapominać, że czasami GoogleMaps może potrzebować pomocy, ponieważ nie znajdziemy tam wszystkich informacji (np. w czasie mojego ostatniego wyjazdu do Włoch w GoogleMaps nie udało się znaleźć autobusów do Matery, pociągów do Arbellobello też nie pokazywało precyzyjnie). Jednak świetnie się sprawdzi jako mała wskazówka w czasie wyjazdu.

Moovit

W czasie zwiedzania polskich miejscowości często korzystamy z aplikacji jakdojade. Jeśli wyjeżdżamy za granicę, możemy przetestować Moovit, który działa na podobnych zasadach. Aplikacja idealnie sprawdzi się, gdy chcemy sprawdzić komunikację miejską w odwieszonym przez nas rejonie. Możemy wpisać nazwę przystanku, ulicę lub punkt, z którego wyruszamy i nasz cel, a wyskoczy nam lista dostępnych opcji. Z Moovit mam związane mieszane odczucia – w Bari sprawdził się świetnie, a w Wilnie się nie spisał. Jednak warto mieć tę aplikację, gdy wyjeżdżamy za granicę.

Romerio2Rio

Romerio2Rio przez wiele osób jest uznawane za najlepszą aplikację do planowania transportu na trasach międzynarodowych i kontynenalnych. Można tam znaleźć loty, autobusy oraz samoloty do interesujących nas rejonów. W dodatku możemy je świetnie dopasować do naszego budżetu oraz terminu, który nas interesuje. Na mapie zobaczymy trasę każdej dostępnej alternatywy i szczegółowe informacje dotyczące ceny oraz czasu podróży, a także transportu publicznego, z którego być może będziemy musieli skorzystać. W moim przypadku Romerio2Rio świetnie sprawdziło się w czasie podróży z Grecji do Macedonii i bez problemu znalazło odpowiedni autobus.

GoEuro

W czasie planowania transportu przydatna może być również strona GoEuro. To właśnie na niej udało mi się znaleźć autobusy z Bari to Matery, których GoogleMaps nie znajdowało. Wystarczy wpisać dane dotyczące naszej podróży, a do razu wyskoczy nam wiele wyników. Na stronie nie znajdziemy tyle opcji, co na Romerio2Rio, ale na pewno będziemy z niej zadowoleni. Świetnie sprawdzi się w czasie podróży po Europie i pozwoli nam szybko kupić bilet na interesujący nas transport.

Wanderu

GoEuro świetnie sprawdza się w czasie podróży po Europie, a Wanderu będzie idealne w czasie zwiedzania Ameryki Północnej. W aplikacji znajdziemy nie tylko konkretne informacje na temat opcji transportu, ale też możemy trafić na różne zniżki. Po wybraniu najlepszego dla nas kursu, zostajemy odesłani na stronę przewoźnika. Sama jeszcze nie miałam okazji podróżować po tym rejonie, więc aplikacji nie testowałam, ale z pewnością o niej będę pamiętać.

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *