Co jest najlepszym sposobem na powitanie wiosny? Oczywiście regeneracja i pielęgnacja w SPA. Dzięki temu może się odprężyć i poprawić swój wygląd. Na świecie jest wiele różnych zabiegów: część doskonale nam znanych, a część zupełnie wyjątkowych. Dzisiaj kilka nietypowych zabiegów dostępnych w różnych zakątkach świata.

Maseczka ze słowiczych odchodów –  USA

Kuracja nie jest aż tak obrzydliwa jakby mogła wskazywać nazwa, bowiem słowicze odchody są sproszkowane, a na dodatek odkażone światłem UV. Jednak taka metoda mimo to może odstraszać i z pewnością zalicza się do nietypowych zabiegów. Zwolennicy tej metody przekonują, że słowicze odchody doskonale rozjaśniają i regenerują skórę, a także nadają jej perłowy blask. Warto też pamiętać, że taki zabieg obejmuje nie tylko nałożenie maseczki, ale też oczyszczanie twarzy i lekki masaż.

Ślimaki na twarzy – Japonia

Dobroczynne właściwości śluzu ślimaka są wykorzystywane w kosmetologii od dawna. Można go znaleźć w wielu produktach, ale w salonie piękności w Tokio poszło się o krok dalej. W tamtejszej ofercie dostępny jest zabieg, w trakcie którego na twarz nakłada się trzy ślimaki. Ich śluz pomaga usunąć martwy naskórek, nawilżyć oraz wyleczyć skórę. Jednak wolę tradycyjne metody i śluz ślimaka dostępny w kosmetykach.

Masaż kaktusem – Meksyk

Masaż kaktusem jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza dla odważnych – osoba poddawana zabiegowi jest masowana liśćmi kaktusa, ale pozbawionymi kolców, więc nie musi to być takie straszne jakby się mogło wydawać. Druga wersja jest jeszcze łagodniejsza – do masażu używa się wyciągu kaktusa zmieszanego z tequilą. Takie połączenie pomoże usunąć toksyny z organizmu i doskonale nawilży skórę. Natomiast osoba poddawana zabiegowi poczuje się w pełni zrelaksowana.

Masaż wężami – Izrael

Bardziej ekstremalny masaż znajdziemy w Izraelu. To właśnie tam na własnej skórze mamy okazję przetestować masaż wężami. W trakcie zabiegu na ciele klienta umieszcza się kilka rodzajów węży o różnej wielkości. Są one dostosowane do obszaru poddawanego zabiegowi. Podobno ich ruch przynosi ulgę, pomaga złagodzić migreny i ból mięśni. Warto też dodać, że węże wykorzystywane do zabiegu nie są jadowite, ale i tak brzmi to przerażająco.

Masaż ogniem – Chiny

Kolejny ekstremalny zabieg znajdziemy w Chinach. Masaż ogniem również dostępny jest w dwóch wersjach. W pierwszej ciało pacjena przykrywane jest ręcznikiem nasączonym łatwopalną substancją, który następnie się podpala. Taka procedura trwa chwilę, a w efekcie zapewnia ochronę przed grypą i przeziębieniami. Druga wersja podobna jest do znanych nam baniek. Szklane kubki podgrzewa się, a następnie umieszcza na ciele, aby tworzyły efekt ssania. Niestety po tej terapii możemy mieć wiele ogromnych siniaków.

Rybny peeling – Malezja

Na suchą, łuszczącą się skórę na stopach zawsze pomoże peeling. W SPA malezji wykonuje się ten zabieg w niestandardowej formie. Znany już jest pedicure wykonywany pijawkami, tym razem martwy naskórek jest zjadany przez pewną rasę ryb. Osoba poddawana zabiegowi przez godzinę zanurza stopy w basenie. W tym czasie ryby usuwają martwy naskórek i wydzielają enzym, który łagodzi skórę. Jednak czy taka kuracja pomoże się zrelaksować? Raczej wątpię!

Kąpiel w piwie – Czechy

Czesi słyną ze swej miłości do piwa. To sprawia, że wykorzystują je na wiele sposobów. W czasie pobytu w Czechach można nie tylko skosztować tego trunku, ale też się w nim wykąpać. W niektórych rejonach w miejscowych SPA w ofercie dostępny zabieg na kąpieli w miksturze zawierającej piwo, a także jego składniki, czyli chmiel i drożdże. To chyba najprzyjemniejsza kuracja z tej listy nietypowych zabiegów, a w dodatku doskonale wpływa na cerę, włosy oraz zdrowie.

Może Cię również zainteresować:

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *