W poprzednim wpisie pisałam o moim wyjeździe do Barcelony jeszcze z czasów, gdy nawet nie myślałam o założeniu bloga. To mi przypomniało, że jest to bardzo drogie miasto. Bilety wstępu, obiady oraz noclegi naprawdę dużo kosztują. Jednak są interesujące miejsca w Barcelonie, które można zobaczyć i nie wydać na to żadnych pieniędzy.

Kamienice Gaudiego

Antonio Gaudi to jeden z najsłynniejszch architektów z Barcelony. W mieście znajduje się wiele interesujących obiektów, które zaprojektował lub współuczestniczył w tworzeniu projektów. Na uwagę z pewnością zasługują kamienice jego projektu. Ich architektura z zewnątrz z pewnością zapadnie nam w pamięć. Jeżeli to dla nas za mało, możemy kupić bilet i wejść do środka. 

Casa Mila Casa Batllo Casa Ametller Facades

Park Ciutadella 

Park Ciutadella jest najstarszym parkiem w Barcelonie. Chętnie odwiedzają go zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Trudno się dziwić – to świetne miejsce na wypoczynek. Bez problemu można się tam rozłożyć na kocu i poczytać książkę lub wypić piwo ze znajomymi. Jednak nie jest to zwykły park! Na 17 hektarowej powierzchni znajduje się  Font de la Cascada – przepiękna fontanna, przy której projekcie miał również udział Antonio Gaudi.

Park Ciutadella

Park Ciutadella

 Font de la Cascada

 Font de la Cascada  Font de la Cascada  Font de la Cascada

Łuk Triumfalny

Znajdujący się w pobliżu Parku Ciutadella Łuk Triumfalny to budowla, która z pewnością rzuca się w oczy. Jego architektura zupełnie nie przypomina łuków znajdujących się w innych miastach świata. Został wybudowany z kolorowych cegieł i zdobi wiele posągów oraz płaskorzeźb. Za łukiem znajduje się duża przestrzeń prowadząca właśnie do Parku Ciutadella. Można tam spotkać spacerowiczów, skaterów oraz różnych artystów ulicznych.

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny

Barcelona

La Rambla

To chyba najbardziej znana i ruchliwa ulica w Barcelonie. La Rambla prowadzi od Placu Katalońskiego aż na nadbrzeże. Już samo położenie sprawia, że jest często odwiedzana przez turystów oraz mieszkańców. W części przeznaczonej dla pieszych czeka na nas wiele atrakcji. Odbywają się tam występu uliczne i wielu artystów właśnie w tym miejscu wystawia swoje prace. Nie brakuje tam też straganów i kawiarenek. Trzeba się liczyć z tym, że w sezonie spotkamy tam tłumy innych turystów. W trakcie spaceru po La Rambla warto wstąpić do położonego obok wielkiego bazaru – La Boqueria. Oczywiście wejście na La Rambla i bazar jest darmowe, ale w trakcie zakupów możemy wydać mnóstwo pieniędzy. 

La Rambla La Rambla

Wzgórze Montjuic

Montjuic to jedno z najciekawszych wzgórz Barcelony. Na jego zwiedzanie można poświęcić nawet cały dzień. Z góry mamy piękny widok na panoramę miasta, ale to nie koniec. Na Montjuic znajduje się piękne ogrody, a także Castell de Montjuic za wejście do niego już musimy zapłacić. Na wzgórze można się dostać na kilka sposobów: pieszo, kolejką lub autobusem.

Monttjuic

Wzgórze Montjuic Wzgórze Montjuic Wzgórze Montjuic

Park Guell i Bunkers del Carmen 

Park Guell to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w całej Barcelonie. Jednak na zdjęciach z reguły pojawia się płatna część tej atrakcji. Warto jednak wiedzieć, że w tym miejscu znajduje się również część bezpłatna. To trasa wokół największych atrakcji, więc można je podziwiać z góry. Świetnie z niej widać również panoramę miasta. Jednak gdybym była jeszcze raz w Barcelonie, to odwiedziłabym również płatną część.

Park Guell Park Guell

Park Guell

Jakieś 20 minut drogi od Parku Guell znajduje się kolejny świetny punkt widokowy, czyli Bunkers del Carmen. To również popularne miejsce spotkań, więc warto również tam się wybrać. 

Bunkers del Carmen

Bunkers del Carmen

Bunkers del Carmen

Ciekawe świątynie

W mieście znajduje się kilka świątyń, a w czasie zwiedzania nie można pominąć Sagrada Familia. Najważniejsze osiągnięcie Antonio Gaudiego to chyba najbardziej charakterystyczny punkt Barcelony. Architektura Bazyliki stanowi połączenie kilku stylów i przez wiele lat stała nieukończona. Jednak wydano dekret, wg którego Sagrada Familia ma być ukończona do 2026 roku. Mimo to świątynia cieszy się ogromną popularnością i bilety wstępu do niej kosztują 17-32 euro. Na szczęście architekturę z zewnątrz można zobaczyć za darmo. Dodatkowo można zobaczyć fragment świątyni w środku, jeżeli się wejdzie do części, w której jest odprawiana msza. 

Sagrada Familia

Sagrada Familia nocą

Kolejną interesującą świątynią w Barcelonie jest Katedra św. Eulalii, czyli jedna z najpiękniejszych gotyckich budowli. 

Katedra św. Eulalii

Plaża

W trakcie pobytu w Barcelonie koniecznie trzeba odwiedzić plażę. W tym mieście ich nie brakuje, więc każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. Najsłynniejszą i największą z nich jest Barceloneta, do której można dojść pieszo lub dojechać metrem, a także autobusem i samochodem. W czasie wizyty na plaży warto też się wybrać na spacer do pobliskiego portu. 

Barceloneta

Barceloneta

Port

Słynne place

W czasie wizyty Barcelonie warto również odwiedzić słynne place. To właśnie w takich miejscach możemy poczuć prawdziwie hiszpański klimat. Najsłynniejsze place w Barcelonie to oczywiście Plac Kataloński, Plac Hiszpański oraz Placa Relai (plac w dzielnicy gotyckiej). 

Placa Relai

Plac Kataloński

Uliczki na starówce

W Barcelonie, jak w każdym mieście na południu Europy, nie brakuje wąskich uliczek. Moim zdaniem nie są tak ładne, jak w innych miejscowościach, które do tej pory widziałam. Jednak warto dobrze rozglądać się wokół siebie, a na ścianach budynków można zobaczyć ciekawe dekoracje. 

Uliczki w Barcelonie Uliczki w Barcelonie Uliczki w Barcelonie Uliczki w Barcelonie Uliczki w Barcelonie

Może Cię również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *